Rozkládací jídelní stoly – elegance do vaší domácnosti

V současnosti můžete na našem trhu najít nepřeberné množství jídelních stolů nejrůznějších designů, dekorů a barev, ale přesto můžeme rozlišit 2 základní skupiny jídelních stolů – rozkládací jídelní stoly a pevné jídelní stoly.


 

Rozkládací jídelní stoly jsou velmi praktické pro stolování v početných domácnostech. Díky výsuvným deskám rychle a jednoduše zvětšíte plochu stolu a rázem se ke stolu komfortně posadí velká skupina lidí, včetně vás. Po oslavě, rodinném obědě či večeři s přáteli stůl zase složíte.

Pokud máte ve svém interiéru dostatek prostoru, můžete volit přímo rozměrově větší stůl, který by v běžném nebo malém bytě překážel. Zpravidla však nebývá místa nazbyt, a tak vyvstává otázka, jak velký stůl vlastně vybrat?

Co byste měli vědět před nákupem v e-shopu či kamenné prodejně?

Sami si zkuste představit vzorovou situaci: sedíte u stolu s přáteli, na stole jsou talíře s jídlem, skleničky, nějaká ta mísa s přílohou nebo salátem, ubrousky, sůl, pepř a další dochucovadla. Není toho zrovna málo. Rozhodně musíte počítat s prostorem o šířce 60 až 80 cm a hloubce 30 až 35 cm, který představuje jakousi osobní zónu každého hosta.

Kromě toho musíte počítat také s prostorem kolem stolu, aby všichni mohli odsunout židli a bezpečně vstát od stolu.

rottdesign-rozkladaci-jidelni-stoly_1-antigua

K dispozici jsou různé tvary a každý z nich je vhodný pro konkrétní bytovou dispozici. Čtvercové stoly jsou ideální do menších jídelen v panelákových domech. Obdélníkové jídelní stoly jsou velmi oblíbené do prostorných místností a poskytují více místa než stoly hranaté. Je-li jídelní stůl vybaven rozkládacím systémem, můžete pořídit malý čtvercový stůl a v případě potřeby během pár okamžiků vytvořit velký obdélníkový stůl. Obdobný rozkládací systém najdeme také u kulatých jídelních stolů, ze kterých lze vytvořit prostorný oválný stůl a hostina může začít.

Při výběru materiálu je třeba hledět na to, aby se u stolu komfortně sedělo, deska musí být hladká, respektive příjemná na dotek, odolná a jednoduše omyvatelná. Kromě praktického hlediska musí jídelní stůl plnit i určitou funkci estetickou. Svým vzhledem a designem by měl přesně zapadnout do celkového stylu interiéru a jídelny, nebo alespoň aby ladil s židlemi a jiným vybavením.

Díky tomu jsou jídelní stoly vyráběny z různých materiálů a jejich kombinací.

rottdesign-rozkladaci-jidelni-stoly_3-elli

Kde sehnat kvalitní rozkládací jídelní stoly z masivu?

Česká společnost Rott design se již několik let věnuje produkci rozkládacích jídelních stolů z masivu. Jednotlivé modely vznikají dle návrhů profesionálních architektů, a tak je zajištěn nejenom jejich elegantní a moderní styl, ale také vysoká odolnost a prvotřídní kvalita.

Rozkládací jídelní stoly Rott design se hodí do každé moderní jídelny či kuchyně, ale díky svému osobitému designu je můžete umístit de facto do jakékoli místnosti. Rozkládací stoly jsou velmi praktické díky nastavitelným rozměrům a optimálně poslouží k jakýmkoliv potřebám. Záleží jen na vás, zda dáte přednost kulaté nebo hranaté verzi. Stoly z masivního dřeva jsou vysoce kvalitní a odolné a i při každodenním používání vydrží celé generace. Z hlediska povrchové úpravy jsou tyto stoly voskovány, olejovány nebo lakovány.

rottdesign-rozkladaci-jidelni-stoly_povrch uprava

Rott design využívá při výrobě masivních jídelních stolů kvalitní bukové, dubové nebo ořechové dřevo ze Severní Ameriky, Itálie, Německa a samozřejmě České republiky. Jídelní stoly z buku a dubu lze bělit nebo mořit, díky čemuž vzniká široké spektrum odstínů.

rottdesign-rozkladaci-jidelni-stoly_moznosti-rozkladani

Rozkládací stoly společnosti Rott design jsou vyráběny v běžných rozměrech: šířka 80 až 120 cm, délka 80 až 240 cm, výška 75 cm. Všechny stoly si můžete objednat také přesně na míru, takže si jídelní stůl může pořídit každý přesně podle svých požadavků.

Kde masivní jídelní stoly Rott koupit?

Na webových stránkách rottdesign.cz naleznete kompletní ceník všech rozkládacích jídelních stolů Rott, e-mailový kontakt či adresy na podnikové prodejny v Praze či v obci Hromnice na Plzeňsku.

Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..