Kategorie Nábytek

Jak ušetřit finance na bydlení

Nájemné dosahuje maxima, a tak je potřeba přemýšlet nad tím, jaké bydlení příště zvolit. Pokud vás stěhování čeká, pak nejspíš chcete ušetřit měsíčně nějakou tu korunu na nájemném. Je to pochopitelné, kdo by nechtěl ušetřit finanční prostředky. Určitě s námi budete souhlasit, že je rozdíl platit měsíčně za nájemné 18 tisíc nebo 12 tisíc. To je úspora dosahující až 6 tisícové hodnoty, a to každý měsíc. Jakmile si to vypočítáte za rok, jde o relativně zajímavé finance, za které můžete mít dovolenou nebo ojetý automobil. Snížit nájemné lze relativně jednoduše, jen člověk musí umět hledat.

číst dále

Co nedělat při stěhování

Pokud vás čeká stěhování, zachovejte klid. Přinášíme vám tipy, co rozhodně během tohoto procesu nedělat. Jedině tak si zachováte čistou hlavu a nebudete dříve nebo později panikařit. Stěhování je proces poměrně náročný, ale dá se zvládnout i bez toho, aniž byste museli zvyšovat hlas nebo se nervovat. Myslete na to, že i nejhorší procesy jednou skončí. Proč si tedy dělat zbytečné vrásky, když vám to zabere jen pár dnů vašeho času? Poté už se můžete jen modlit za to, aby se jednalo o vaše poslední stěhování. Víte, co nedělat, jestliže se stěhujete?

číst dále

Proč mít doma zrcadlo

Zrcadla v bytech nebo rodinných domech mají určitou funkci. Neslouží jen pro to, aby se člověk podíval, jak zrovna vypadá, když odchází ze svého bydliště. Zrcadla mohou mít i jiné funkce. Ocení je například majitelé menších bytů. Kromě nich v tom vidí obrovskou výhodu i lidé, kteří bydlí v tmavých bytech bez dostatečného množství denního světla. O tom si více ale povíme v následujících odstavcích. Ať už jsou vaše důvody pro pořízení zrcadla jakékoliv, uvidíte, že mohou přinášet více užitku, než jste zvyklí. Stačí jen umět zrcadla správně využít.

číst dále

Trend barvy letošního podzimu a zimy 2022

Máte v plánu ve svém interiéru měnit barvy podle letošního trendu? Pokud ano, proces nebude nijak složitý. Stačí jen vymalovat a následně přidat pár barevných dekorací, a to včetně textilie. Uvidíte, že se během chvíle váš interiér změní k nepoznání a vy tak budete moct říct, že máte barvy podle nejnovějších trendů letošního podzimu a zimy. Jestliže si některou z níže uvedených barev vyberete, nesnažte se je kombinovat mezi sebou. Vždy se hodí pouze určité barvy k sobě. Nemyslete si, že tím získáte plusové body, když spojíte několik trendy barev k sobě.

číst dále

Skořicová barva jako originální nápad do interiéru na podzim i zimu

O modré, červené, šedé, bílé nebo žluté se ví, že jsou to barvy letošního podzimu a zimy. Věděli jste ale také to, že se dá udělat originální barevní interiér pomocí skořicové barvy? Jak toho docílit? Není nic jednoduššího, než sáhnout po rezavější barevné variantě připomínající skořicovou barvu. Pokud k tomu přidáte i dekorace vonící po skořici, docílíte mimo jiné i Vánoční nálady. Jak vytvořit interiér ve skořicové barvě? Právě na tohle téma se společně podíváme níže. Uvidíte, že nejde o nic složitého. Stačí jen pár tipů a nějaký ten finanční obnos.

číst dále

Víme, co by nemělo chybět v dětském pokojíčku

Dětský pokojíček by měl splňovat určité normy. Jedině tak dítěti zajistíte bezproblémové dětství, co se týče potřebných věcí. Právě tyto potřebné věci by v dětském pokojíčku rozhodně neměli chybět. Pokud plánujete se svým protějškem miminko, poradíme vám, jaké věci jsou následně pro vaše dítě důležité. Nemyslete si, že vybavování dětského pokojíčku patří k jednoduchým procesům. Je potřeba vždy každý jednotlivý krok dobře zvážit. Mimo jiné by kupované věci měli být kvalitnější pro správný růst a zdraví dítěte.

číst dále

Jaké věci do ložnice nepatří aneb kvalitní spánek je důležitý pro naše tělo

Kvalitní spánek je člověka nezbytně důležitý. Pokud váš spánek nebude kvalitní, následně vás vaše tělo nebude poslouchat. Jinými slovy nebude fungovat tak, jak by mělo. Víte, že mnohdy si za špatný spánek můžeme sami? Je potřeba se zaměřit jen na důležité body, které ovlivňují to, zda bude náš spánek kvalitní a ničím nerušený. Řeč je o věcech, jež nemají v ložnici co dělat. Pojďme se na tyto věci podívat blíže.

číst dále

Co by v dětském pokoji nemělo chybět

Dětský pokoj je pro dítě takovým útočištěm, kde se může schovat pokaždé, co má nějaké problémy. Zároveň by měl dětský pokoj plnit jednoduchý úkol, kterým je hrací koutek. Dítě si v dětském pokoji hraje se svými hračkami. Tato místnost by jinými slovy měla sloužit čistě jen vašemu dítěti. V žádném případě do dětského pokoje neodkládejte své přebytečné věci. Prostor je pro dítě velice důležitým prvkem, jež by rozhodně neměl chybět. Víte, co by v dětském pokoji podle odborníků a výzkumů nemělo dále chybět? Prozradíme vám, jak by takový dětský pokoj měl vypadat.

číst dále

Proč se zaměřit na home staging při prodeji nemovitosti

Prodáváte nemovitost a rádi byste získali finanční částku, kterou si představujete? Pak nesmíte odfláknout prezentaci samotné nemovitosti, a to včetně home stagingu. Právě ten je při prodeji nemovitosti velice důležitý. Home staging je mnohými lidmi podceňován. Jestliže ale chcete zvýšit atraktivitu a cenu nemovitosti, home staging jednoduše řečeno ignorovat nemůžete. Prozradíme vám, k čemu vlastně home staging je a proč jej nesmíte ignorovat. Kromě toho vám prozradíme, co se pod tímto pojmem skrývá. Ne každý totiž ví, co home staging označuje.

číst dále

Jak na interiér v zimním období

Zimní období je v plném proudu a vy se nejspíš častěji nacházíte ve svých bytech, protože nechcete čelit nízkým venkovním teplotám. Je to pochopitelné, zvlášť ve chvíli, kdy nemáte rádi zimní období, jako takové. Proč si ale nedopřát v interiéru pár změn, když se to přímo nabízí? Každé roční období má něco do sebe, co se týče interiéru. Víte, jak by měl vypadat interiér zimního období? Že ne? Pak vás právě s touto problematikou velice rádi seznámíme. Udělejte během dlouhých dnů pár změn a uvidíte, jak váš interiér prokoukne. Přitom nemusíte investovat vysoké částky.

číst dále