Kategorie Elektro

Kolik elektřiny to žere?

Každý elektrický spotřebič má na štítku udávaný maximální příkon a některé i celkovou průměrnou spotřebu za 24 hodin. Z toho si umíme propočítat celkové náklady na peníze za jeho používání. Jestli však tuto možnost nemáte anebo chcete zjistit skutečnou spotřebu daného zařízení, stačí použít šikovného pomocníka.

číst dále

I ve vlastním bytě jste jen rukojmím

Přijít teď odpoledne domů do příjemně vytopeného bytu je fajn. Zmáčknete vypínač a všude je světlo. Na plynovém sporáku si ohřejete jídlo z ledničky jednoduchým otočením ventilu. A večer si dáte příjemnou sprchu, protože pro horkou vodu stačí otočit kohoutkem na vanové baterii. Vše je to velmi pohodlné a nemusíte pro to udělat prakticky nic.
 

Aby ...

číst dále

Jak ušetřit za elektřinu

Ušetřit nějakou tu korunu za elektřinu by chtěl nejspíš každý. Pokud nevíte, jak na to, pak je tento článek určen zejména pro vás. Budete-li se držet níže uvedených tipů, uvidíte, že každým rokem si přijdete na hezké finance navíc. Zvlášť v této době se vám peníze navíc budou náramně hodit. Jak toho tedy docílit? Pojďme se na tipy podívat společně. V žádném případě nepřemýšlejte nad tím, že byste následně do praxe zavedli pouze jeden z tipů. Úspora nebude totiž nijak znatelná. Snažte se z těchto tipů převést do praxe ideálně všechny.

číst dále

Jaké věci by neměly chybět v žádné domácnosti

Ať už zařizujete své bydlení v jakémkoliv stylu, existuje seznam věcí, které by neměly v žádném případě chybět u nikoho z vás. Jinými slovy by se tyto věci měly nacházet v každé domácnosti. Nezáleží teď vůbec na tom, zda bydlíte v rodinném domě nebo bytě. Jste zvědaví, jaké věci by u vás neměly chybět? Přemýšlíte nad těmito věcmi, ale žádná vás doposud nenapadá? Pokud je vaše odpověď ne, pak vám v následujících odstavcích představíme v krátkosti jednotlivé věci, na které by nikdo neměl zapomínat. Pojďme se na to společně podívat.

číst dále

Můžeme v paneláku ovlivnit klimatické změny?

Obyčejný člověk může mít pramalý vliv na změnu klimatu na planetě. Alespoň tak se to může zdát na první pohled. I když bydlíte v obytném domě, žijete podstatnou část mimo něj a to, jak se chováte doma, ale zejména mimo svůj domov, může výraznou měrou ovlivňovat nejen vaše náklady, ale i to, co se děje kolem nás.

číst dále

Jak vybrat lustr do obývacího pokoje

Osvětlení je v domácností základem. Pokud si čtete nebo provádíte jinou činnost, u které je důležité světlo, pak jistě oceníte správně vybraný lustr, který vám v obývacím pokoji bude skvěle sloužit. V opačném případě se vám totiž mohou kazit oči. Jestliže čtete po tmě, vaše oči se ničí a namáhají. Pomocí správně vybraného lustru docílíte toho, že si hravě vystačíte jen s jedním osvětlením, bez toho, aniž byste si museli dokupovat lampu. Jste momentálně ve fázi, kdy vás čeká výměna lustru? Rádi byste si už pořídili lustr, který vám bude sloužit delší dobu? Pojďme se na to společně podívat.

číst dále

Proč koupit pračku s invertorovým motorem

Jestliže jste v poslední době kupovali pračku nebo sušičku, určitě jste se setkali s pojmem invertorový motor. Pokud jste se byli podívat na spotřebiče v některé z prodejen s elektronikou, jistě jste neměli problém se zorientovat, který spotřebič invertorový motor má a který ne. Výrobci totiž na výrobky lepí samolepky, které hlásají typ motoru a někdy i jejich základní výhody, či informaci o prodloužené záruce na motor. Proč se vlastně výrobci invertorovým motorem chlubí a je opravdu tak skvělý jak hlásají?

číst dále

Jak chránit svou domácnost? Přece pomocí SMART vychytávek

Technologický pokrok se neustále ubírá směrem dopředu, a tak by byla škoda toho nevyužít. Produkty chytré domácnost i najdete v repertoáru mnoha vyhlášených výrobců. Tyto vychytávky nám každodenně usnadňují život. Víte ale, že se díky nim můžete cítit bezpečněji?
 

Kame...

číst dále

Nebojte se ohlásit poruchu

V paneláku se občas stane, že nefunguje výtah, že se vypálila žárovka nebo někdo rozbil vypínač na světlo či poškodil zámek na dveřích do sklepa. Je mnoho věcí, co se mohou pokazit a je mnoho věcí, které mohou zničit vandalové. Společným jmenovatelem je nemožnost dané vybavení používat, ačkoli ho platíte v poplatcích za společného prostory. A v poplatku za správu domu si platíte i příslušnou službu.

číst dále

Balkonová rajčata už dozrávají

Slunečné a teplé léto přináší své ovoce i těm, jenž na balkonech svých bytů vyměnili neužitečnou krásu květin za přínos pro svou kuchyni. Pěstování zeleniny na balkónech se rozšiřuje stále více a právě v tomto období se zelené truhlíky začínají přibarvovat do červena. Dozrávají první balkónová rajčata.

číst dále