Proč je důležité majetkové pojištění? Nenechávejte nic náhodě

Pojištění, které se týká našeho majetku, může mít mnoho podob. Naprostým standardem se stalo pojištění našich nemovitostí, které na lehkou váhu bere opravdu jen málokdo. Není to ale pouze o pojištění nemovitostí. Životní situace mohou ohrozit také mnoho jiného majetku, který vlastníme. Pojistit si tak například můžete také vybavení domu či bytu. Řada lidí má doma také cenné šperky, které se rovněž vyplatí nezapomenout pojistit. V případě návštěvy zloděje vám totiž u nepojištěných věcí zůstanou pouze oči pro pláč.

Pojistit či nepojistit?

Právě nenadálé životní situace jsou tím hlavním motivem k tomu, proč si sjednat pojistku, ať již má být na cokoliv. Zpravidla se lidé pro pojištění rozhodnou v těch případech, kdy je předmětem pojištění něco cenného.

Zodpovědnější přístup k pojištění pak vykazují lidé, kteří již mají z minulosti nějakou zkušenost s neobvyklou životní situací, a pojistka jim tehdy mohla pomoci získat za vzniklou škodu aspoň finanční prostředky. Pojištění majetku nejčastěji zahrnuje několik hlavních oblastí. Patří mezi ně zejména:

  • Nemovitosti a domácnosti
  • Obytné a kancelářské budovy

Tyto oblasti zahrnují vůbec nejčastěji uzavírané pojistné smlouvy. V případě nemovitostí se samozřejmě nemusí jednat pouze o rodinný dům nebo byt v osobním vlastnictví, ale třeba také o rekreační objekt. Můžete si pojistit rovněž byty nebo domy, které jsou teprve ve výstavbě.

Vše spočítáte a sjednáte online

Kromě výše uvedených druhů majetkového pojištění jsou zde také další skupiny, které zahrnují třeba nahodilé poškození a odcizení nebo prodloužené záruky a řeší tak řadu dalších typických životních situací. Dříve tyto druhy pojištění volila spíše menšina klientů, to se ale rychle mění. Online kalkulačka majetkového pojištění totiž dnes vše spočítá rychle a přehledně. Daleko více lidí si tak dnes uvědomuje, že i tyto druhy pojištění mohou být výhodné.

Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..