Nezapomeňte na pojištění motorky

Konec roku bývá ve znamení i změny pojišťovny motorových vozidel. Hlavní turistická sezóna je za námi, přezouvání na zimní pneumatiky také, chystáme se na studenější část roku. A vybíráme, zda zůstaneme v nynější pojišťovně nebo ji změníme za jinou. Když zvažujete nabídky pojistek na auto, nezapomeňte ani na vaši motorku.

Přičemž pod pojmem „motorka“ myslíme nejen velkou mašinu, čtyřválec s výkonem převyšujícím malý automobil, ale i skútr, kterým jezdíte do obchodu nebo do zahrádky za městem. Všechny jednostopá vozítka, tedy dvoukolové oře s motorem. Jedině pokud máte elektrokolo, tak pro toto nemusíte řešit povinně smluvní pojištění. A pro motorky, které jste na zimu dočasně odhlásili z evidence motorových vozidel. Ale při současných cenách pojištění to snad už nikdo nedělá. Nevyplatí se ztrácet čas po úřadech.

Většina z nás používá motorku jako rekreační dopravní prostředek. I proto nás potěší, že zákonné pojištění motocyklu, jak se zvykne často nesprávně označovat povinně smluvní pojištění, není drahou záležitostí. A když využijete pojištění přes internet, získáte další slevu. Vliv na to jistě má i to, že v zimě se na motorkách nejezdí, stojí v garáži a my jen občas otřeme z nich prach nebo přestartujeme motor.

motorky

Hlavní motorkářskou sezónou je léto, letos ji prodloužil teplý a sluneční podzim, kdy bylo opravdu radost jezdit a kochat se pastelově zbarvenou krajinou. Právě takové jízdy ale kladou zvýšené nároky na jezdce. Vyšší riziko nehod je způsobeno právě tím, že méně pozornosti věnujeme provozu a více okolní přírodě. Pojištění motorky se pak hodí, pojišťovna z něj uhradí škodu, kterou způsobíme svou nepozorností jinému účastníku provozu, ale i na dopravním vybavení či na plotě domu v zatáčce.

Vyberte si dobrou pojišťovnu pro sebe i svou motorku a jezděte bezpečně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..