Jaké pojištění byste měli mít i vy?

Pojišťovny v současné době nabízí 3 základní druhy pojištění, které se váží k nemovitosti a k jejímu vybavení. Jejich význam byste určitě měli znát. Tyto druhy pojištění vás totiž dokáží ochránit v případě, kdy dojde ke zničení, poničení či odcizení vašich věcí. S pojištěním máte jistotu, že za způsobené škody dostanete náležitou finanční kompenzaci. O jaká pojištění se jedná a v jakých situacích pomohou?

 1. Pojištění domácnosti
 2. Prvním typem je pojištění domácnosti. Je to pojištění bytu nebo rodinného domu, které se vztahuje na většinu movitých věcí, které doma máte a užíváte je. Je třeba vědět, že pojištění majetku je možné sjednat jen na ty objekty, které jsou trvale obývány minimálně 270 dní v roce. Nelze ho sjednat na chaty či chalupy.

  Pojištění kryje škody na movitých věcech jako je nábytek, koberce, spotřebiče aj., vztahuje se také na domácí zvířata či sportovní potřeby. Jeho výhodou je, že dostanete kompenzaci i v případě, že vám budou odcizeny cennosti či peníze v hotovosti, které máte uloženy doma. Cena pojištění se odvíjí od stáří vybavení a také od velikosti obytné plochy. S výpočtem finální ceny pomůže tato kalkulačka pojištění domácnosti.

  bytvpanelaku.cz_online_ergo_cz_01

 3. Pojištění nemovitosti
 4. Tato pojistka je ochranou nemovitosti. Zahrnuje pojištění bytu i domu a také malých staveb, které k nim přísluší (např. žumpa, studna apod.). Vztahuje se také na stavební materiál a nářadí, stavební součásti, rostliny, plot, bazén a další vybavení. Vždy je třeba pečlivě číst podmínky smlouvy, kde jsou všechny pojistné objekty definovány. Více se o pojištění nemovitosti dozvíte zde.

  bytvpanelaku.cz_online_ergo_cz_02

 5. Pojištění majetku
 6. Majetkové pojištění je jakousi kombinací obou předchozích. Pojistka pokrývá poničení, ztrátu či poškození věcí movitých i nemovitých. Vždy ale v omezeném rozsahu, než je tomu u pojistek zvlášť. Je tedy nutné dobře zvážit, zda se právě toto pojištění vyplatí.Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..