Kromě budovy pojistěte i domácnost, vyplatí se

O významu pojištění již dnes nikdo nepochybuje a kromě těch povinných na motorová vozidla si lidé pojišťují i ​​další rizika. Často se však stává, že si pletou pojištění nemovitosti a pojištění domácnosti. Proč byste měli mít mít obě?

Pokud bydlíte v paneláku či jiném obytném domě, nemovitost jako takovou pojišťuje společenství vlastníků nebo majitel-investor domu. Na vás zůstává pojistit si domácnost, tedy vnitřní zařízení bytu. Pokud jste majitelem rodinného domu, měli byste mít pojištěnou i nemovitost i domácnost.

Pojištění nemovitosti kryje rizika živlů nebo vandalismu na stavbě samotné. Pojištění domácnosti vůči stejným rizikům se vztahuje na movité věci uvnitř nemovitosti. Požár, záplava nebo prasklý vodovod může zničit nábytek, koberce, obrazy, případně může být dům vykraden. Ve všech případech bude nutné většinu zničených věcí nahradit novými. Kromě toho, že poškozený má plné ruce práce s odstraněním následků pojistné události, tak ho čeká i velký nákup. Všechno to stojí spoustu peněz a dobrá pojistka tehdy přijde vhod.

zasahující hasiči

Konec roku bývá obdobím bilancování a začátek nového roku je obdobím plánů a předsevzetí. Zkontrolujte si, zda máte opravdu pojištěno vše důležité proti rizikům, které u vás přicházejí v úvahu. A to se netýká jen bytu, v němž trvale žijete. Pokud máte starý dům na venkově, kam jezdíte jen o víkendech, může být terčem vandalů i ten. Přestože na jeho zařízení jste použili starý nábytek nebo věci z bazaru, zloděj to neví a kromě krádeže způsobí i škody na oknech a dveřích. Když vás přejde vztek, začnete věci řešit a s dobrou pojišťovnou za vámi to půjde snadněji.

Navíc takovou pojistkou jsou kryté i lyže, kolo a jiné sportovní potřeby a to i mimo vaší domácnosti. A při uzavírání pojištění domácnosti online není třeba provádět obhlídku vaší domácnosti. Tím ušetříte spoustu času.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..