Pěnové matrace vám zaručí klidný a zdravý spánek

Dbejte na přiměřený a ničím nerušený spánek. Klišé, které je každodenně několikrát opakováno snad v každé lékařské ordinaci. Víte však, že prakticky nejdůležitějším faktorem pro dosáhnutí zdravého spánku je kvalita matrace, na které spíte? Perfektní volbu v této souvislosti představují pěnové matrace, které jsou pro svou pohodlnost, použité materiály a cenovou dostupnost jedny z nejprodávanějších.

Použité materiály pro výrobu pěnové matrace

Pěnové matrace jsou vyráběny například z přírodního kaučuku, líné anebo studené pěny. Širokou škálu používaných materiálů dále rozšiřuje například bio pěna, latex, či viscolatex. Plusy a minusy jednotlivých materiálů a tipy jak poznat kvalitní pěnové matrace podrobněji rozebíráme v další části článku.
Dále se pěnové matrace od sebe navzájem odlišují v tuhosti. A pozor! I samotné matrace se zpravidla dělí do několika různě tuhých anatomických zón. Právě tuhost je stěžejní vlastností pěnové matrace. Určuje totiž, jak kvalitní váš spánek bude. Kvalita a zdravost spánku závisí na podpěrné síle matrace a tom, jak snadno klesne pěnové jádro v exponovaných zónách těla. Pěnové matrace mají tu výhodu, že těmito vlastnostmi až na výjimky disponují. Tuhost je rozdělována na pět základních tříd a některé matrace mají dvojí tuhost či jsou oboustranné, kde na každé straně je použita jiná pěna o různé tuhosti.

Pěnové matrace: jaký materiál je nejlepší?

Líné pěny

Horkou novinku na trhu představují matrace z viscoelastické polyuretanové, tedy líné pěny. Pěnové matrace z líné pěny jsou schopné měnit svoji tvrdost, a to podle aktuálního tlaku a teploty těla uživatele, který na ní v daném momentě leží. V praxi to znamená, že pěnová matrace při dotyku tělem změkne a stáhne se. Matrace se tím přesně přizpůsobí tvaru těla a umožní mu rovnoměrné rozložení hmotnosti. Následně dojde k efektu tzv. pomalého vracení do původní polohy, při kterém se díky minimálnímu protitlaku zamezuje vzniku proleženin a narušení krevního oběhu. Tělesné svaly proto mohou, stejně jako celý organismus v klidu relaxovat. Kvalitní pěnové matrace z líné pěny tak zamezí nepříjemnostem v podobě bolestí zad.

larisa

Bio pěny

Mezi nováčky patří i bio pěny, které charakterizují výborné antibakteriální vlastnosti a silně nadprůměrný obsah přírodních olejů. Jak je z názvu patrné, pěnové matrace z bio pěny jsou ekologicky šetrné, což může nejen pro environmentalisty při výběru znamenat rozhodující parametr.

Studené pěny = HighResilience (HR)

Charakteristiku materiálu studené pěny uspokojivě vystihuje anglické označení HighResilience (zkráceně HR), tedy v překladu vysoce pružný. Matrace ze studené pěny se elasticky přizpůsobují tělu uživatele. Mezi výhody se v případě materiálu HighResilience řadí také tvarová stálost a celková pevnost. Tyto dvě vlastnosti spolehlivě eliminují nežádoucí deformace.

Skutečně kvalitní matrace musí být prodyšné. A tento požadavek je v případě studené pěny splněn bezezbytku. Díky skvělé prodyšnosti a sofistikovanému odvodu přebytečného tepla navíc studená pěna zamezuje výskytu roztočů.

lata duo

Latex

Mezi stálice v prodejních seznamech patří latexové matrace, skládající se ze směsi přírodního a syntetického kaučuku. V tomto ohledu se nenechte zmást poměrně širokým cenovým rozmezím. Výše ceny se odvíjí zejména v závislosti na podílu přírodního latexu ve směsi – čím je větší, tím je latexová pěnová matrace nejen dražší, ale i kvalitnější.

Největší výhodu latexových pěnových matrací představuje tzv. bodová elasticita. Ta spočívá v deformaci materiálu, ke které dochází výhradně v zónách, kde lidské tělo aktuálně vyvíjí největší sílu. Naproti tomu okolní plocha matrace zůstává beze změn. Upozornění na závěr – zmíněné ortopedické vlastnosti využijí svůj potenciál na sto procent jen ve spolupráci s kvalitním lamelovým roštem!

Přednosti latexu a výhody jeho použití jsme si popsali. Věděli jste ale, že v současnosti již existují mnohé další odrůdy latexu, mimo jiné využívané právě pro výrobu pěnových matrací?

ola soft

Viscolatex

Viscolatex, neboli viscoelastická pěnová pryž, staví na osvědčeném základu latexu. Bodová elasticita, důraz kladený na svalovou regeneraci a smysl pro detail. Tyto všechny vlastnosti platí i pro viscolatexové pěnové matrace. Výhody navíc doplňuje tvarová paměť, díky které se s novou matrací sžijete již během první noci.

Vícehustotní latex

Za pomyslnou odrůdu číslo dvě lze označit vícehustotní latex. K vysvětlení názvu stačí říci, že jádro matrace se skládá ze dvou latexů o různé hustotě. Nejenže kvalitní pěnové matrace s vícehustotním latexem zajišťují lidskému tělu pevnou oporu, o což se stará spodní pěnová pryž o vyšší hustotě, ale zároveň pohodlnou měkkost. Tu dodává logicky vrstva vrchní, s nižší hustotou.

Vícehustotní latex statečně odolává bakteriím a vzhledem ke své nadprůměrné flexibilitě anatomicky vyhovuje každému lidskému tělu, bez ohledu na proporce.

roselata

Sendvičové matrace

Všehochuť. To jsou sendvičové matrace, které tvoří několik vrstev. Každá přitom vděčí své existenci jinému materiálu, či stejnému materiálu o různých hustotách.

Základní stavební kámen sendvičové matrace tvoří polyuretanová pěna, známá taktéž jako PUR pěna. Ta může být buď studená anebo líná (viz. rozdělení výše). Specifikum sendvičové matrace představuje kokosovláknitá deska, jež vzniká spojením latexu a kokosového vlákna.

Tvarová stálost zamezující nechtěným deformacím a následným bolestem zad a kombinace různých materiálů, z nichž sendvičové pěnové matrace čerpají jen to nejlepší, patří mezi hlavní znaménka těchto matrací. Právě „sendvičová“ kombinace materiálů dodává tomuto typu oproti konkurenci jednu podstatnou výhodu. Možnost vybrat si měkčí, či naopak tvrdší stranu matrace zkrátka potěší!

tana g

Kde bez rizika koupit kvalitní matrace?

Paradoxně nejtěžším krokem může být pro spoustu lidí zvolení kvalitního výrobce. Není se také čemu divit, vždyť právě pěnové matrace se často stávají předmětem prodeje tzv. „šmejdů“, tedy skupinky lidí, která se živí nemravnými praktikami v oblasti nevýhodného prodeje zboží, zpravidla seniorům.

Při výběru kvalitní matrace klaďte důraz v první řadě na parametry, a až poté na cenu. Nekvalitní matrace totiž nejenže nemusí přinést klidný spánek, ale zároveň může vašemu tělu ublížit a přinést například bolesti zad (Mějte na paměti, že na novou matraci si vaše tělo bude zvykat možná i několik týdnů či měsíců. Je proto možné, že než se s matrací srovnáte, budou vás bolet záda.).

Při nákupu matrace doporučujeme nakupovat výhradně od tuzemských prodejců, za kterými navíc stojí na českém trhu úspěšná minulost. Úplně nejspolehlivější pak je zvolit prodejce, který nabízí možnost půjčení matrace na vyzkoušení. Jedině tak můžete bez obav poznat kvalitní matraci a odlišit ji od těch nekvalitních.

Matraceno® s.r.o. nabízí kvalitní matrace všeho druhu

Kvalitní matrace za příznivé ceny nabízí rodinná firma Matraceno®, která již více než 20 let prodává na tuzemském trhu pěnové, pružinové, ale i matrace z koňských žíní. Každý typ zmíněného sortimentu lze navíc pořídit v různých cenových kategoriích. Nutno podotknout, že i ty nejlevnější matrace i žíně splňují přísné požadavky na kvalitu.

Firma Matraceno® nabízí širokou paletu velikostí, z nichž si spolehlivě vybere každý zákazník. Náročnější uživatele však bezpochyby potěší možnost objednat si matraci na míru.

Na každý typ matrace lze navíc navolit jeden ze šesti přitažlivých typů potahů.

Společnost Matraceno® kvalitě svých matrací skutečně věří. I proto nabízí možnost zdarma zapůjčení matrace domů na 5 dní, po nichž je v případě potencionální nespokojenosti možné jakýkoliv výrobek bez udání důvodu vrátit.Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..