Ložnicový nábytek dodá vaší místnosti vzhled, postel a matrace zase kvalitní spánek

Ložnice je místnost, kterou ne úplně každý má. Zařizovat si ji můžete teprve ve chvíli, kdy má váš byt tři a více místností. Nebudeme-li samozřejmě počítat kuchyň, záchod a koupelnu. Pokud bydlíte v malém bytě, musíte se smířit s tím, že máte pouze obývací a dětský pokoj. Teprve při větším bytě se můžete lépe rozkoukávat. Pojďme si pořídit skvělý nábytek určený právě pro tyto místnosti a uvidíte, jak se vám bude lépe usínat.

Vybíráme nábytek do ložnice

V případě, že máte dispozičně větší byt, lze si v něm zařídit ložnici. Pak je tato místnost považována za jednu z nejdůležitějších, tedy alespoň pro vás a partnera. V ložnici budete trávit většinu svého dne, ačkoliv se to nemusí na první pohled zdát. Je sice pravdou, že společný čas budete trávit v obývacím pokoji, ale spát budete s největší pravděpodobností v ložnici. Spánek by měl trvat minimálně osm hodin. Tady vidíte, že se jedná o jednu třetinu dne. Společně se podíváme na její samotné vybavení.

V ložnici budete stejně jako v obývacím pokoji potřebovat nábytek. Na rozdíl od obývacího pokoje vám zde postačí postel, noční stolky a menší skříň. To, co z místnosti bude dělat ložnici je převážně matrace a kvalita postele. Ta by neměla být podceňována. Nezáleží na tom, pro jaké noční stolky nebo skříň se rozhodnete. Nábytek bude každopádně svůj účel splňovat. Důležitá je kvalita spánku, která se často odvíjí od matrace a postele.

Nábytek volte jednoduchý a funkční

Co se týče nábytku, tady lze zvolit spoustu variant. Dnes existují přímo kompletní sety, takže je snadno můžete mít v jednom stylu. Řeč je o skříni a nočních stolcích. U postele už musíte být s výběrem opatrnější. Tady totiž bude záležet na tom, jak se poté vyspíte.

Z předchozích odstavců víte, že na kvalitu spánku hraje obrovský vliv matrace. Kromě ní se budete muset více zaměřit na samotnou postel, a to včetně roštu. V první fázi se zaměřte na svou váhu, podle které se následně bude odvíjet výběr matrace. Při spaní dvou lidí si vypočtěte pochopitelně průměrnou vaši váhu. Tužší matrace jsou určené pro váhově těžší lidi, a naopak měkčí zase pro lidi s nižší váhou. Na výběr je několik druhů, od pružinových, přes pěnové až po tzv. sendvičové. Doporučujeme váš výběr směřovat k těm pěnovým pro pohodlný spánek.

Na závěr opět postele a matrace

Mimo jiné je nutné zaměřit se také na délku postele. Je lepší zvolit o něco delší postel, než aby vám následně trčely nohy. Celé tělo by mělo být během spánkového režimu v rovině. V momentě, kdy by vám neustále padaly nohy můžete se v noci často budit. To by vedlo k rušivému spánku, který není příliš zdravý. Na závěr bychom chtěli dodat, že postel by měla být uzpůsobena vaší matraci a není na místě zde šetřit. Nespoléhejte na to, že vám váš problém vyřeší čistě jen matrace.

Kvalitní matrace je jedna věc, ovšem kvalitní postel věc druhá. Pokud dodržíte při výběru všechny kroky, váš spánek se rázem promění k lepšímu a vy se tak v noci nebudete několikrát budit.
Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..