Kvalitní spánek ve vašem bytě tvoří základ zdraví

Na první pohled se to možní nezdá, ale důležitou součástí životního stylu je i kvalitní spánek. Dobrý spánkový režim zajišťuje vaši duševní pohodu. Má nezanedbatelný vliv i na štíhlou linii. Proto si ve svém panelákovém bytě vytvořte prostředí, které nebude bránit kvalitnímu spánku. Jak to udělat?

Regulace chuti k jídlu nefunguje správně

Určitě je velmi dobře pochopitelné, že spánek je předpokladem svěžesti. Ovšem jak souvisí s hubnutím a udržováním optimální váhy? Příčinou jsou hormony. Leptin, jeden z hormonů, který lidské tělo produkuje, zodpovídá za regulaci chuti k jídlu. V případě, že máte nedostatek spánku, klesá hladina tohoto hormonu. Potom častěji v noci sáhnete po nějakém jídle, typické stavy jsou noční vyjídání ledničky. Dostáváte se do začarovaného kruhu. Když málo spíte, nenačerpáte novou energii, jste unavení a bez života. Potom může docházet k tomu, že se budete snažit nedostatek energie získat právě různými kalorickými bombami. To vám ale nepomůže, jenom budete tím více jíst, přejídat se a tloustnout. Kdybyste se zeptali obéznějších lidí, velká část z nich by vám potvrdila, že také jejich spánek není v pořádku.

ložnice

Vytvořte si optimální prostředí k odpočinku

Jak si vytvořit správné spánkové návyky? Nejde o úplně jednoduchou záležitost, protože na kvalitu spánku má vliv i stres. Vytvořte si proto doma několik jednoduchých pravidel, abyste si v noci opravdu odpočinuli. V první řadě byste měli spát minimálně sedm hodin denně. Počet hodin spánku by nikdy neměl klesnout pod šest. Zvykněte si chodit spát, usínat a vstávat vždy v přibližně stejnou dobu. Naučíte tělo na pravidelný režim a proces usínání a buzení bude příjemnější. Do ložnice nepatří žádné rušivé vlivy jako mobilní telefon, televizor, notebook, počítač. Jezte nejpozději dvě hodiny před spaním. Pořiďte si kvalitní postel, která vám bude plně vyhovovat. Místnost, kde spíte, předem vyvětrejte a zajistěte si i vhodné zatemnění.

Pořiďte si kvalitní postel z masivu

Velkou pozornost věnujte i kvalitní posteli. Nesahejte po provizoriu, kupte si raději dražší postel, která ale vydrží i dlouhé roky. Vhodná je kvalitní postel z přírodního masivu, která směle přežije vás, a využijí ji ještě vaši potomci. Tím ale výběr samozřejmě nekončí. Kvalitní dřevěná postel si žádá i dobrý rošt, kde bude uložená matrace správně větrat. Jakkoli se vám to bude zdát nepodstatné, opak je pravdou. Ve chvíli, kdy na postel pod matraci přibijete desku, a matrace nebude dýchat. To je hrubá chyba, protože tím vytváříte podmínky pro množení bakterií. Jakmile máte dobrou postel s kvalitním roštem, přichází čas na výběr matrace, která do ní bude rozměrově pasovat.

snídaně do postele

Zkuste línou pěnu

Levnější výplně z PUR, tedy polyurethanu nejsou zrovna vhodné. Nemají příliš velkou životnost a nenabízejí velký komfort. Mnohem lepší je například líná pěna. Jak funguje? Ve chvíli, kdy si lehnete, potom vlivem tělesné teploty mění svoji pružnost. Přizpůsobí se celkovému tvaru vaší postavy, jak na ní aktuálně ležíte. Ovšem když vstanete, dokáže se vrátit zpátky do původního tvaru, nedeformuje se zatížením. Obrovskou výhodou je skutečnost, že zde prakticky vůbec nedochází k tvorbě proleženin, což je obvyklá bolest starších matrací. Jsou často tak proleželé, že se vám nepovede si na nich kvalitně odpočinout. Naštěstí líná pěna podléhá proložení jenom minimálně a velmi pomalu. Populární jsou i latexové matrace umožňující tvorbu měkčích a tužších zón. Navíc se vyznačují i vysokou tvarovou stálostí. Ať už si vyberete jakoukoli matraci, důležité je si ji před nákupem vyzkoušet, abyste s ní byli stoprocentně spokojeni. Potom ve vašem panelákovém bytě bude spánek doslova oázou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..