Dveře nejen rozdělují

Typizované panelákové byty jsou postrachem mnoha lidí. Podobají se jako vejce vejci. Když toužíte po svém osobitém vyjádření, musíte najít, co lze změnit. Jako první každého napadne nábytek nebo kuchyňská linka, protože se zdmi hýbat nelze. Když chcete svůj standardní byt změnit k nepoznání od jiných podobných, vyměňte interiérové dveře. Sami budete překvapeni, jak bude dobře vypadat.

Tlak na nízkou cenu vedl v minulosti k osazování jen toho nejnutnějšího. Týkalo se to nejen dveří, ale i vodovodních baterií, skříněk nebo oken. Nájemníci ve svých bytech měnili drobnosti, protože byt jim nepatřil, majitelé si troufli i na větší investice. Výměna nízkého standardu za kvalitní vybavení výrazně zvýšila nejen hodnotu bytu, ale i kvalitu bydlení v něm.

V mnoha bytech však stále zůstávají staré dveře do pokojů. A to je škoda. Interiérové dveře zabírají celkem velkou plochu a proto jejich výměna výrazně změní dojem z prostoru. A nejen vizuální. Nová okna s izolačními dvojskly snížila hlučnost v bytech a teď jsou více slyšet hluky zevnitř. Právě kvalitní dveře dokážou omezit vyrušování například v ložnici nebo snížit hluk v obýváku z reprodukované hudby v dětském pokoji.

Interiérové dveře

Staré dveře tvořila většinou papírová voština s lepenkovým povrchem. Když takové relikty minulosti vyměníte za dveře ze silného masivu, kde je obvodový rám zesílen vnitřními příčkami, tak tyto dveře nebudou rezonovat, ale hluk utlumí. V závislosti od počtu osob a místnosti, kam dveře osadíte, si můžete vybrat nejen z mnoha povrchových dekorů, ale taky s různým prosklením, buď v kuse nebo děleným do pruhů.

Místnost, kterou novými dveřmi oddělíte, určí i druh kování. Ne všude je potřeba osazovat na dveře zámek, případně stačí jednoduchý takzvaný koupelnový. Nezapomínejte, že dveře nejen rozdělují místnosti, ale i spojují lidi, kteří v bytě žijí.

Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..