Výměna oken

Výměna oken na bytě

Je ještě mnoho bytů, na kterých jsou osazena stará dřevěná okna. Pokud patříte k jejich majitelům, jistě uvažujete, že je vyměníte za nové. Mezi mnoha lidmi probíhají diskuse, zda budou nová okna dřevěné nebo plastové. Je to však ta správná otázka?

Při výběru dřevěných oken si lidé kladou otázku, zda použít klasické dřevěné okna nebo eurookna, vyrobené z lepených vrstev, které mají zabránit zkroucení oken během používání vlivem změny vlhkosti materiálu. Pokud uvažují lidé nad plastovými okny, zvažují zda pět či vícekomorové profily a zda izolační dvojskla standardní nebo se zvýšeným tepelným odporem.

Skutečných výrobců oken z profilů není mnoho a výrobců profilů je ještě méně. Kdo však skutečně rozhoduje o kvalitě vašich nových oken a o vaší spokojenosti s jejich používáním, je montážní firma, kterou si objednáte na jejich výměnu a montáž.

Na co si dát pozor při výměně oken

Většina lidí se zajímá o cenu, za kterou jim firma namontuje nová plastová okna. Pokud však porovnáváte cenu, porovnávejte i to, co za ni dostanete. Kolik komorový systém oken není až tak důležité, pět a více komorové okna v podstatě nemají odlišné vlastnosti tepelné ani mechanické. Co rozhoduje o úspoře nákladů za topení, je koeficient prostupu tepla „k“. Čím větší je hodnota k, tím větší jsou ztráty tepla a tím i spotřeba energie a naopak. Levnější okna mají skla s k = 1,4, kvalitnější s k = 1,1.

U montážní firmy si zjistěte, zda v ceně za montáž a okna jsou:

  • demontáž a odvoz starých oken
  • osazení nových oken
  • osazení venkovního a vnitřního parapetu včetně koncovek
  • zednické vysprávky kolem oken
  • žaluzie na okna
  • mikrovětrání

a snažte se zjistit reference, zda předchozí zákazníci byli spokojeni. Zda firma je schopna udržovat pořádek v bytě při výměně oken, zda po sobě uklidí hrubou špínu, jestli mají opravdu všechno náčiní a nebudou si chtít půjčit váš nůž na chléb na řezání zbytků pěny, zda mají i žebřík nebo vám postoupají vaši čalouněnou židli, aby dosáhli na vrch okna. A jak rychle jsou schopni okna vyměnit.

Jsou firmy, které dvě či tři okna v bytě vymění za jeden den. Jelikož montážní pěna, která se používá na fixování oken a tepelnou izolaci mezery mezi oknem a panelem, je na bázi polyuretanu, po vypěnění potřebuje na své vytvrzení a odstranění vody čas. Pokud ji příliš rychle zakryjí omítkovou směsí, může dojít k uzavření vody v pěně a montážní pěna může začít plesnivět a změní se jí zejména tepelně izolační vlastnosti. Proto je výhodné udělat zednické vysprávky na druhý den po osazení oken. Kvalitní firma, které se opravdu jedná o dobro zákazníka, toto pro vás udělá. Koneckonců, jsou to vaše peníze, které oni chtějí.

Před příchodem montážní firmy nezapomeňte odstranit z okolí oken všechny předměty a drobný nábytek, či květiny a odtáhnout koberec, jestli ho máte. Ostatní nábytek zakryjte tenkou průsvitnou malířskou zakrývací fólií, kterou koupíte v prodejně stavebnin a malířských potřeb spolu se žlutou papírovou malířskou lepicí páskou na její připevnění k nábytku. Prodávají se najčasteji v délkách 5 m, tak na jeden pokoj potřebujete asi dva kusy. Podlahu v blízkosti oken a cestu do chodby a ven z bytu můžete překrýt kartonem (například z prázdných krabic). Montážníci nechodí v pantoflích a drobné úlomky z omítky mohou poškodit korek nebo plovoucí podlahu. Buďte připraveni kdykoli zamést nebo vysát, minimalizujete tak riziko poškození podlahy a víření prachu.

Dohled

Máte digitální fotoaparát? Občas jím vyfotografujte pracující mistry. Přítomnost majitele bytu a občasný blesk fotoaparátu dokáží výrazně zlepšit kvalitu práce a minimalizovat prostoje 😉

Solidní montážní firma po vás nechce víc, než 70% ceny oken jako zálohu a doplatek si vezme až když je všechno úplně hotové a zákazník spokojen.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..