Barvy pro dekor okenních profilů: Jaké vybrat? A hraje to vůbec nějakou roli ve vlastnostech?

Chystáte se ve svém panelákovém bytě vyměnit okna? Potom zapřemýšlejte i nad tím, jakou barvu dekoru pro svá nová okna zvolíte. Ačkoli se to na první pohled možná nezdá, dekory dřeva a barev na plastová okna mohou velice výrazně ovlivnit vlastnosti oken.

Sledujte dobré vlastnosti oken

Už dávno neznamená, že mít plastové okno je totéž, jako mít okno s bílým profilem a rámem. V současnosti si každý zákazník může vybrat okna v požadované barvě na základě svých přesných představ. Jednotliví dodavatelé nabízejí širokou paletu barev a dekorů, které mohou zdobit profily vašich oken i dveří. Samozřejmě, že se budete snažit vybrat si barvu a dekor, který co nejlépe zapadne do celkového konceptu a barevného ladění vašeho domu a bytu. U nás jsou nejoblíbenější okna s dekorem dřeva, protože mnoho lidí třeba u rodinných domů vyměňuje stará dřevěná okna za moderní plastová a chce zachovat celkový vzhled a ladění stavby. Ovšem moderní novostavby si zasluhují i jiné varianty. Proto stále větší popularitu získává například bílá, stříbrná nebo šedá a imitace kovového vzhledu. Kromě barvy byste ale měli sledovat i celou řadu důležitých vlastností okenních profilů. Především jejich kvalitu, dále funkčnost, ale také životnost a co nejjednodušší údržbu.

Sluneční paprsky degradují rámy

Některé dekory rámů plastových oken pohlcují sluneční paprsky. Jakkoli vám může připadat, že tato vlastnost není příliš důležitá, opak je pravdou. Právě pohlcování slunečních paprsků může hlavně v letních měsících, kdy slunce pravidelně a dlouhou dobu praží do oken, způsobit velké potíže. Profily oken se velmi často dlouhodobě zahřívají, což může velmi nepříznivě ovlivňovat jejich vlastnosti. Dochází k postupné degradaci profilů plastových oken. Zpočátku nemusí být degradace příliš patrná, ale po delším čase už zjistíte deformace a negativní změny vlastností profilů. Životnost oken se tím výrazně snižuje a po nějaké době možná zjistíte, že vám nezbude nic jiného, než okna znovu vyměnit. Jak předejít nutnosti této výměny a výrazně si tím ušetřit náklady?

okna

Reflexní pigmenty zvýší životnost

Problém můžete vyřešit tím způsobem, že budete věnovat více pozornosti výběru kvalitních oken a jejich profilům. Pakliže vyberete kvalitní okna, vydrží vám mnohem déle a dosáhnete tak významných úspor. Pomohou vám například reflexní pigmenty na fóliích. Tyto specifické pigmenty mohou odrážet až 80 % dopadajícího slunečního záření. Díky tomu, že sluneční záření nepohlcují, ale naopak odrážejí, nedochází k zahřívání oken. I v parném létě, kdy na ně praží slunce, si udržují přijatelnou teplotu. Pokud máte okna třeba na jihozápad, do kterých svítí slunce celé odpoledne, uvažujte o těchto fóliích s reflexními pigmenty. Investice do nich se bohatě vyplatí, i když znamená určitý výdaj navíc. Brzy zjistíte, že si tímto krokem významně zvýšíte celkovou životnost oken.

Elegantní lesklý kov s vlastnostmi plastu

U profilů oken můžete také docílit elegantního vzhledu kovového hliníku, ale přitom mít vlastnosti plastu. Jedná se v tomto případě o aplikaci speciální fólie s metalickými pigmentovými částečkami na okenní profil. Tato fólie opět bude úspěšně odrážet světlo a přitom okennímu profilu dodá lesk kovového hliníku. V jednom tak lze spojit výborné tepelně-izolační a zvukově-izolační vlastnosti plastových oken s elegantním kovovým vzhledem. Okna se potom vyznačují kovovým leskem, ale přitom nepřinášejí žádné negativní vlastnosti spojené s tímto kovem jako například zahřívání při delším slunečním svitu a podobně.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..