Jaký typ žaluzií do bytu vybrat

Prosklená okna poskytují široký výhled z bytu ven, ale taky umožňují sousedům „koukat nám do kuchyně“ a osvětlují vnitřní prostory bytu přirozeným světlem. Zamezit volnému pohledu do bytu a regulovat množství světla mají za úkol různé typy stínění. V minulosti pro tento účel sloužily zejména záclony, v dřívějších dobách do půl oken, později velkoplošné přes celá okna. Dnes jsou v popředí žaluzie z různých druhů materiálu. Jaké jsou nejrozšířenější?


Nejběžnějším druhem jsou vnitřní žaluzie z hliníkových lamel a dodává je většina výrobců plastových oken spolu s jejich montáží při výměně starých dřevěných oken. K dispozic jsou v mnoha barevných odstínech. Kdo dává přednost přírodním materiálů při zařizování interiéru svého bytu, tomu se barvený hliník asi moc nehodí. Naštěstí se vyrábějí i dřevěné žaluzie a nemusíte slevovat ze svých nároků. Odborníci z dodavatelský firmy vám je správně zaměří a pomohou s výběrem druhu montáže buď na zeď nebo do výklenku okna. Lamely u odolného dřeva abachi jsou dodávány ve třech barevných odstínech.

drevene-zaluzie-univers

Líbí se vám víc textilní materiály a pastelové barvy? Jistě si vyberete plisé, stínění ze skládaného polyesteru v různých stupních průhlednosti. Ideální na zakrytí jednotlivých skleněných polí oken, dveří nebo i světlíků a střešních oken, uplatnění najdou i v zimních zahradách. Hodí se na pravoúhlá okna i okna atypických tvarů.

plisse

Zakrýt celá paneláková okna i se zdí dovedou vertikální žaluzie, opět v několika možných barvách a stupních průsvitnosti. Oblíbené jsou montované do stropu a dosahující až k podlaze, ale v místech, kde jsou pod okny montovány radiátory, se instalují často jen od stropu po úroveň parapetu. Žaluzie se totiž zatahují proti ostrému slunečnímu světlu i v zimě, kdy se topí, nejen v létě.

žaluzie

Kromě běžného ručního ovládání žaluzií výrobce dodává i elektrický pohon se spínačem, pro větší pohodlí žádejte dálkový ovladač. Krátkou dodací lhůtu žaluzií doplňuje rychlý pozáruční servis a náhradní díly okamžitě dostupné ve skladu výrobce. Vsaďte na kvalitního dodavatele s dlouholetou tradicí.Označení:  , , , ,

Jeden komentář ke Jaký typ žaluzií do bytu vybrat

  • Petr  napsal:

    Mě se líbí screenové rolety. Vypadjí moc pěkně, ale hodí se dle mého do většího pokoje.

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..