Půjčka na bydlení – řešení pro finanční kapitál k hypotéce

Přemýšlíte nad vlastním bydlení, ale nestačí vám finanční kapitál, který je potřeba mít před žádostí o hypoteční úvěr? Existuje hned několik řešení, jak tento problém vyřešit. Je potřeba však počítat s dalším úvěrem, který budete splácet společně s hypotékou. Na druhou stranu docílíte svého vlastního bydlení. Následně si v bytě budete moct dělat to, co chcete, včetně úprav, domluvíte-li se s úřady a budete vše splňovat podle zákonu. Nemusíte se ale bát toho, že by vám někdo úpravy vzal, jak tomu bývá u pronájmu, kdy vás člověk neboli majitel bytu může vystěhovat.

Jaké řešení se nabízí?

Prvním řešením je úvěr ze stavebního spoření. Jestliže máte již zavedené stavební spoření, máte defakto vyhráno, protože můžete sáhnout po možnosti financovat své bydlení právě pomocí úvěru ze stavebního spoření. Ze všech variant, jaké vám představíme je tato varianta nejlevnější. Nabízí téměř podobný úrok, jako hypoteční úvěr, a to včetně doby splatnosti. Další možností je americká hypotéka. I tady jsou podmínky relativně solidní. Zapříčiněno je to hlavně díky relativně dlouhé doby splatnosti a úrokové sazby. Americká hypotéka se liší od té klasické tím, že je možné ji vzít prakticky na cokoliv.

Jinými slovy se dá tato hypotéka označit za neúčelovou hypotéku. Nemusíte totiž vysvětlovat, na co finanční prostředky využijete. Jednoduše řečeno si vyřídíte americkou hypotéku a poté peníze použijete jako finanční kapitál, aby vám byla schválená klasická hypotéka. Je dobré si předem vše zjistit, aby vám byla vůbec hypotéka schválená, protože v záznamu již jeden typ úvěru mít budete. Jde o úvěr, který vám poslouží jako finanční kapitál, který je pro hypoteční úvěr potřebný. Tento kapitál se pohybuje v rozmezí od 10 do 20 %.

Související:  Soukromí nejen u okna

Jaké další varianty přichází v úvahu?

Třetí možností je bankovní půjčka. Klasický spotřebitelský úvěr přináší rovněž řadu výhod. Nemusíte sdělovat, na co peníze využijete. Dnešní bankovní instituce jsou vám schopny půjčit až do výše 1 milionů korun. Počítejte ovšem s nižší částkou, vzhledem k tomu, že budete žádat i o klasický hypoteční úvěr. Kromě toho je potřeba splňovat jistá kritéria, včetně vysokého příjmu. Spotřebitelský úvěr vám ovšem může skvěle posloužit jako finanční kapitál pro žádost o hypotéku. Počítejte ale s nižší dobou splatnosti a vyšší úrokovou sazbou, a to včetně RPSN. Doba splatnosti se většinou pohybuje u těchto půjček od 8 do 12 let.

Poslední možností jsou nebankovní půjčky. Tato možnost by měla být tou vůbec poslední. Ptáte se proč? Jedním z hlavních důvodů je doba splatnosti. Nebankovní půjčky bývají ve většině případů s dobou splatnosti stanovený na 5 až 8 let, a to ještě musíte najít společnost, která tyto podmínky umožňuje. Kromě toho nenabízí tak vysoké částky, jako banka. V neposlední řadě mají nebankovní společnosti vysokou roční procentuální sazbu nákladů a úrokovou sazbu.