Proč koupit pračku s invertorovým motorem

Jestliže jste v poslední době kupovali pračku nebo sušičku, určitě jste se setkali s pojmem invertorový motor. Pokud jste se byli podívat na spotřebiče v některé z prodejen s elektronikou, jistě jste neměli problém se zorientovat, který spotřebič invertorový motor má a který ne. Výrobci totiž na výrobky lepí samolepky, které hlásají typ motoru a někdy i jejich základní výhody, či informaci o prodloužené záruce na motor. Proč se vlastně výrobci invertorovým motorem chlubí a je opravdu tak skvělý jak hlásají?

Jak motor funguje?

Klasický motor funguje pomocí uhlíků, které se však postupně opotřebovávají. Tím se snižuje životnost výrobku a zvyšuje se jeho hlučnost. Určitě jste někdy slyšeli, jaké zvuky dokáže vydávat stará pračka, například u svých prarodičů. Proto začali výrobci měnit klasický motor za motor invertorový. Ten již nepoužívá uhlíky na přenos energie, nýbrž funguje přímo elektronicky. Takže nám odpadá problém s opotřebováváním uhlíků, které by snižovaly životnost výrobku, a to je důvod proč nám výrobci nabízejí zdarma možnost prodloužit si záruku u motoru.

Jak funguje prodloužená záruka na motor?

Výrobci nejčastěji nabízí záruku na 10 let, ale lze se setkat i s pětiletou nebo dokonce doživotní zárukou na motor. Pozor si dávejte na podmínky prodloužené záruky jednotlivých výrobců. Bývá  například vyžadována registrace na webových stránkách výrobce. Také si řádně přečtěte na co přesně se záruka vztahuje, vždy se jedná pouze o funkční vady a na stránkách bývají vypsány výjimky, na které se záruka nevztahuje. Pokud nesplníte všechny požadované podmínky, vypsané na webových stránkách, o prodlouženou záruku přijdete.

Hlavní výhody oproti klasickému motoru

  • tišší chod
  • menší energetická náročnost
  • vyšší výkon
  • motor se méně opotřebovává
  • možnost prodloužení záruky na motor

Cena praček s invertorovým motorem

Ač by se mohlo zdát, že spotřebiče s invertorovým motorem by měli stát více, než s klasickým motorem, není tomu úplně tak. Ty nejlevnější začínají již od cca. šesti tisíc korun. Samozřejmě je potřeba sledovat i další parametry než pouze motor, ale z tohoto je jasné, že pračky s invertorovým motorem jsou dostupné v každé cenové kategorii a u všech typů praček pro domácí použití.

Ať už plánujete koupi pračky nebo jiného spotřebiče do domácnosti, vždy se snažte zvolit výrobek s invertorovým motorem. Už jen pro jeho výhody oproti motoru klasickému. Samozřejmě to neznamená, že výrobek se vám nepokazí nebo bude mít životnost stejně dlouhou, jako je délka prodloužené záruky na motor. Funguje to většinou tak, že invertorový motor bude na spotřebiči ta úplně poslední věc, která se vám na něm pokazí. Proto je velmi vhodné zvážit i jiné parametry spotřebiče. Internet dnes nabízí spoustu porovnávačů a recenzí, na prodejnách s elektronikou vám taktéž rádi poradí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..