Pěkné, pohodlné, prostorné, perfektní: Jaká P by měla splňovat křesla do paneláku?

Pohodlně se posadit a relaxovat je naším snem. Zapadnout do křesílka, číst si v něm, poslouchat hudbu, nebo jen tak přemýšlet o světě. Zkrátka na chvíli vypnout. Spousta z nás si čas od času s chutí užije takovou idylku. Mnozí ale mají nevelký byt a najít proto křeslo, které by bylo pohodlné, vyhovovalo našim potřebám a navíc se ještě vešlo do panelákových prostor, je skutečně těžké. Jak si s výběrem křesla poradit?

Místo pohodlného sezení skladiště

Ačkoli křesla najdete v naprosté většině domácností, málokde jsou opravdu tak pohodlná, abyste v nich trávili svůj oddychový čas. Skutečně byste se divili, kolik křesel, které najdete v bytech, slouží spíše jako odkladní prostor na věci nebo dekorace, do níž se jednou za čas posadí maximálně návštěva. To je ale velká chyba. Prostor vašeho bytu určitě není tak velký, abyste si mohli dovolit mít v něm zbytečné kusy nábytku, které nepoužíváte a které vám spíše překáží. Proto věnujte výběru křesla a sedacích souprav pozornost. Jedině, když budete pořizovat sedací nábytek s rozmyslem, vyberete si dobře a účelně. Křesla vám pak mohou dělat radost klidně i několik desítek let, budou-li bytelná a nadčasová.

u okna

Klaďte si otázky a hledejte odpovědi

Ještě než se rozhodnete vyrazit do obchodu na nákup nového křesla, předem si dobře promyslete, jaké křeslo byste si nejraději pořídili. Nejprve se rozhodněte, k čemu přesně bude křeslo sloužit. Má být azylem pro váš odpočinek, kde si budete pravidelně číst? Pohodlným sezením, ze kterého budete pozorovat televizi? Nebo místem kam se chcete stulit s notebookem? Budete v něm chtít jenom sedět, nebo třeba ho i rozložit na spaní? Jaké prostorové možnosti vůbec máte pro jeho umístění? Do které místnosti ho postavíte? Bude u okna, u dveří či jinde? Jak ho budete čistit? Jak velké má být? Klaďte si otázky a odpovídejte si na ně. Měli byste mít alespoň rámcovou představu o tom, co by mělo křeslo splňovat. Jedině tak budete vědět, co vlastně chcete koupit a budete s nákupem spokojeni.

Myslete na všechno

Potom si zkuste prostudovat katalogy nábytkářských firem. Hledejte vhodná řešení a materiály, jež vám budou nejvíce vyhovovat. Myslete i na každodenní provoz. Milujete bílou barvu a chcete si dopřát bílé křeslo? Mějte na paměti, že se brzy ušpiní. Jste ochotni ho neustále čistit? Jste alergici? Pak byste měli mít na paměti i to, že použitý materiál vám může způsobit nepříjemné zdravotní potíže. A zdraví je samozřejmě přednější. Zkrátka byste měli myslet na všechno a předem už si připravit nejlepší řešení.

more-furniture

Rozkládací varianty nabízejí rozsáhlé možnosti

Jaké jsou v současnosti trendy? Pořídit si kromě pohovky i výrazné křeslo. Než ale půjdete do takového řešení, ujistěte se, že vám bude vyhovovat. Ideální je rozkládací víceúčelové křeslo. Nezabere příliš mnoho prostoru, bývá pohodlné a dá se z něj v případě potřeby vytvořit pohovka. Mělo by mít kvalitní matraci z takzvané líné pěny, na které se dobře spí, protože se vrací zpátky do svého původního tvaru a neproleží se. Pokud se bude na křesle pravidelně spávat, je lepší vybrat komfortnější model a dát za něj o několik tisíc víc, ale mít jistotu, že se v něm bude dobře spát. Křesla mohou být vymyšlena tak, že si malého křesílka rozvinete pohodlnou pohovku. Už dávno nejde jenom o to, vytáhnout z útrob křesla matraci. Prostorových variant je spousta. Trendem je křeslo, které může měnit svoji podobu doslova jako chameleon podle potřeb svého uživatele. Existují rozkládací křesla zvyšující vaše pohodlí tím, že dá přemístit opěrka a tím získáte dokonalý prostor pro lenošení.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..