Jak vyladit ložnici v paneláku: Nebojte se malého prostoru

Pokud máte velký byt a hodně peněz na kontě, je zařizování vašeho obydlí opravdovou radostí. Jenže každý nemá takové štěstí. Někdo je omezený rozpočtem nebo malými prostory panelákového bytu, někdo se potýká s oběma problémy. I tak si ale můžete se vším úspěšně poradit a vytvořit si i v paneláku útulnou ložničku, do které se budete po únavném dni rádi vracet.

Inspirujte se u odborníků

Jestliže si nevíte rady s tím, jak ložnici uspořádat a čím ji vybavit, nejlepší je se někde inspirovat. Zajděte si klidně do nějakého studia, ve kterém se věnují designu interiérů. Poraďte se s odborníky, nechte se poučit o nejnovějších trendech. Informujte se o nových materiálech, z nichž se nábytek vyrábí. Nezávazná konzultace vás nabije elánem a novými představami. Nemusíte si od nich hned něco objednávat, ale pomohou vám zorientovat se v novinkách. Další inspirací je internet, kde najdete také nepřeberné množství nápadů. Jenom je trošku obtížnější je setřídit, takže se vám může stát, že se budete cítit zahlceni.

Vyberte si správnou postel i matraci

Popřemýšlejte, jak by asi měla vaše ložnice vypadat, jak ji chcete ladit. Především berte v úvahu celkové barevné ladění ložnice. Mělo by být spíše do jemnějších, oku lahodících barev, abyste se v ní cítili příjemně a nic vás nerušilo. Proto vybírejte jemnou barvu, ať budete stěny malovat nebo tapetovat. Vhodná je klasická bílá, jemně modrá nebo i jemně jarně zelená, případně klasická bílá. Vždy by to měly být příjemné lomené odstíny, nic křiklavého a pestrého. Dominantou ložnice má být dostatečně velká a pohodlná postel. Věnujte proto jejímu výběru a umístění dostatečně velkou pozornost. Důležitá je i kvalitní matrace. V žádném případě do ložnice nepatří televize, pracovní stůl a počítač.

spat

Nezahlcujte prostor příliš velkým množstvím nábytku

Jakmile vyřešíte spaní, tedy správné umístění postele a její podobu, začněte se zabývat dalším zařízením ložnice. Mějte na paměti, že byste ji neměli zahlcovat příliš velkým množstvím nábytku. Ložnice je určená k odpočinku, proto by v ní mělo být co nejméně rušivých předmětů. Jenom v případě, že budete mít v ložnici skutečný klid a nebude vás nic obtěžovat, budete se ráno budit odpočinutí.

Nezapomeňte na velkou skříň

Součástí ložnice často bývá velká prádelní skříň. Nejideálnější je zvolit variantu přes celou stěnu. Můžete v ní najít dostatek prostoru na pověšení kabátů, kalhot i sukní, košil i blůzek. Dále poličky na uložení prádla. Prostor na uložení peřin a polštářů, dek. Horní prostory skříně se hodí pro odkládání sezónních věcí, tedy v létě uložíte nahoru zimní věci a v zimě zase naopak letní. Výbornou variantou jsou například vestavěné skříně s posuvným otevíráním, které zaberou minimum prostoru, a vejde se do nich maximum. Mezi další nábytek patří noční stolečky a komoda. To je ideální vybavení ložnice, další zbytečnosti už by v ní být neměly.

Pomohou i posuvné dveře nebo paraván

Existují ovšem i případy, kdy ložnici vůbec nemáte. Pokud bydlíte v garsonce nebo malometrážním bytě, těžko si můžete vytvořit opravdovou ložnici. Většinou si musíte vystačit s rozkládací pohovkou vybavenou úložným prostorem na ukrytí peřin a polštářů. Jenže tyto pohovky nejsou ideální na každodenní spaní, takže je nakonec lepší pořídit si klasickou postel. I v těchto případech ale najdeme řešení. Pokud máte opravdu malý prostor a nedá se například oddělit příčkami obývací prostor od spacího, můžete zvolit improvizované řešení v podobě posuvných dveří. Vznikne tak velmi jednoduše oddělená malinká místnost, která vám zajistí potřebnou intimitu. Jinou možností je třeba paraván nebo zástěna, kterou podle potřeby umístíte nebo odklidíte.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Jeden komentář ke Jak vyladit ložnici v paneláku: Nebojte se malého prostoru

  • Martin Koutný  napsal:

    Ještě můžu dodat tip na samolepky na zeď – my jsme s přítelkyní vymalovali zdi jen jednou barvou a zbytek dořešili samolepkami a musím říct, že obyčejný byt je najednou vzdušný a moderní.

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..