Jak osadit sloupy pěkně rovně?

Plánujete postavit nový plot kolem své zahrádky nebo opravit ten starý u rodičů na vesnici? Čeká vás stavba regálu ve vaší garáži nebo budete stavět dětské prolézačky na sídlišti? Tam všude potřebujete osadit sloupy. A ať už jsou dřevěné nebo kovové či použijete betonové, důležité je, aby sloupy stáli kolmo. Abyste je rovně postavili, nepotřebujete žádné komplikované zařízení. Stačí vám jeden malý, ale šikovný přípravek.

Pro dodržení rovinnosti nebo kolmosti se na stavbách profesionálních i svépomocných používají vodováhy. Je jednoduché položit vodováhu na rovný povrch, polici nebo traverzu a podkládat ji tak dlouho, dokud nebude zcela rovně. No mnohem obtížnější je s pomocí obyčejné vodováhy ustavit kolmý sloup. Jeden člověk aby přikládal vodováhu, druhý aby držel sloup a třetí aby ho fixoval. A i tak se to nemusí napoprvé podařit, a vodováhu je potřeba střídavě přikládat na obě vedlejší plochy sloupu, aby byl kolmý v obou rovinách.

vodováha na sloupu

Když použijete sloupovou vodováhu, ušetříte si čas, nervy i pomocníky. Pomocí magnetů k ocelovému sloupu nebo dodanou pásovou perforovanou gumou připevníte vodováhu k sloupu, ale i vodorovné hradě a pomocí tří libel kontrolujete kolmost a rovinnost konstrukce. Tím, že na sloupu měří tato vodováha na sloupy ve dvou rovinách, vždy máte kontrolu nad svou stavbou. Vodováhu netřeba neustále přikládat a překládat, stále je na instalovaném sloupu.

sloupová vodováha

Vodováha má uprostřed osu, podle které se dá nastavit úhel sevření od 90 do 180 ° a tedy dá se připevnit i na jiné, než kulaté nebo čtvercové / obdélníkové sloupy. Materiál vodováhy je plast, není těžká a snadno se s ní manipuluje. Po připevnění na sloup stačí při jeho osazování sledovat obě vodorovné libely a máte zaručeno, že pro svůj plot osadíte sloupy kolmo, ať už je betonujete nebo osazujete sloupy do zemních vrutů. S pomocí správných pomůcek vám půjde práce rychle a snadno a hodně práce si umíte udělat i sami bez pomoci odborníků.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..