Opory pro keře do zahrady jednoduše

Některé okrasné keře a květiny, ale i ovocné keře se dokáží rozrůst do takové velikosti, že už neunesou svoji váhu a hrozí jejich zlomení či poškození. Potřebují pro svůj růst a naši radost z něj oporu. Někdy stačí zatlouct dřevěný kolík do země, někdy dva. Nebo zatlouct železnou trubku. No pokud chcete udělat řešení trvanlivé, pěkné na pohled a nenáročné na montáž, doporučujeme využít snadno dostupné díly, původně navrženy na stavbu oplocení. Bez nutnosti nákupu nebo půjčení drahého vybavení.

Jednou z možností je osadit dva sloupy a mezi ně natáhnout drát nebo šňůru na prádlo. Další varianta je osadit jeden sloup a k němu upevnit plotový dílec nebo kus kari sítě, svařovaného armovacího železa do betonu. Taková opora může sloužit více rostlinám.

Postup je v zásadě stejný. V zahrádkářských a řemeslných potřebách nebo na internetu si koupíte jeden nebo více kulatých sloupků a k nim zemní vruty. Mezi sloupky vybírejte ty o průměru 38 mm a počítejte s tím, že asi 30 cm z délky vejde do zemního vrutu, takže tolik připočítejte k požadované výšce sloupu. Zemní šroub pro tyto účely plně postačuje základní o průměru 60 mm a délce 550 mm. Sloupky se dodávají lesklé pozinkované nebo zelené pozinkované a poplastované. Tedy s velmi dlouhou životností. Stejně tak zemní šroub je pozinkovaný a má velmi dlouhou životnost, vždyť je určen pro stavbu plotů.

opora pro kustovnici

Na zemním šroubu jsou na vrchu dva otvory pro tyč o průměru 19 mm, pomocí které zemní vruty zatočte do země. Pokud je zem velmi tvrdá a vysušená, pomůže polít místo pár litry vody. Když je zemní šroub zakroucený a ze země trčí jen pár cm, abyste dokázali vybrat montážní tyč, pomocí tří dodaných pozinkovaných šroubů upevněte ocelový sloup, vložený do šroubu, aby se nehýbal a byl kolmý na podélnou osu, pomůže vám vodováha, ale není nezbytná.

opora pro klematis

Při plotech se sloupy ve vrutech upevňují ostrohranný štěrkem. Pokud máte k dispozici štěrk frakce 4-8, zasypte sloup ve vrutu, ale pro opory na květiny stačí i jištění sloupů šrouby. Pak mezi sloupky natáhněte vedení nebo upevněte mříž, například vázacím drátem nebo šroubovými hadicovými sponami průměru 50 mm. Za krátkou chvíli vytvoříte pevné a stabilní opory pro ovocné a okrasné keře ve své zahradě, které dobře vypadají a dlouho vydrží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..