Interiérové prvky

Byt v paneláku vypadá jeden jako druhý, protože mají stejnou dispozici a jsou jich postaveny stovky a tisíce. Úplně stejných. Avšak můžeme se v nich cítit dobře a spokojeně, když se nám podaří ozvláštnit je možná drobnými, zato důležitými stavebními prvky. Bez velkých rekonstrukčních prací. Jaké jsou tedy možnosti použití interiérových stavebních prvků v běžných bytech a domech?


Nejčastější otázkou, kterou asi majitelé bytů řeší, je dispoziční uspořádání a občas nevhodně umístěné dveře do místností. Rozhodujete-li se zrušit některou místnost či rozdělit velkou na dvě menší, nebo jen posunout příčku, zvažte zděnou příčku a do ní stavební pouzdro, se kterým vám žádné dveře nebudou překážet. Vhodné jsou nejen pro běžné jednokřídlé, ale i méně rozšířené dvoukřídlé zasouvací dveře. Stavební pouzdro je bezbariérové, tedy vhodné do bytů pro rodiny s malými dětmi nebo pro seniory s omezenou pohyblivostí.

dvere

Problém překážejících dveří vyřeší taky posuvné dveře bez nutnosti bourat a zdít. Interiérové celoskleněné nebo dřevěné posuvné dveře se montují na zeď, případně do stropu. Jejich výhodou je lehká manipulace a úspora místa v prostoru, protože posuvné dveře nikde nepřekážejí.

Skleněné stěny

Sklo je neokoukaným stylovým materiálem v interiéru. Neslouží pouze jako materiál pro užitkové předměty, ale může být zdařilým stavebním prvkem. Vzdušné celoskleněné stěny nemusí být použity pouze ve velkých halách kancelářských budov. Najdou své uplatněný i v bytech při částečném oddělení kuchyně od obývacího pokoje.

grafosklo_interier

V kuchyni najde své místo i novinka grafosklo jako výrazný grafický prvek a obložení linky. Celoskleněné prvky se zalaminovaným vzorem nebo i textilií mohou nést motiv podle vašeho výběru včetně barevné fotografie.

Schody a zábradlí

I když na našem webu popisujeme převážně možnosti úpravy vašeho bydlení podle nejnovějších trendů a designu, nemálo z vás vlastní taky víkendové chaty a chalupy. Zejména tam pro přístup na půdu využijete stahovací schody do úzkého prostoru. Protože až tak často na půdu zase nechodíme, není nutné, aby nám schody zabírali místo celý rok. Stahovací schody jednoduše zabudujete do stropu a použijete jen tehdy, když to potřebujete. Výhodou je jejich zateplení, takže se nemusíte obávat tepelných ztrát na tomto místě.

Naopak dennodenně využíváme schodiště v patrových chalupách nebo domech a proto bychom si měli na nich dát opravdu záležet. Důležitý je nejen design schodiště, ale i jeho praktičnost a funkčnost. Na výběr máte vnitřní i venkovní točitá schodiště, segmentová, bočnicová schodiště, kombinovaná, celodřevěná i celokovová schodiště.

schody

Pro vaši bezpečnost má mít každé schodiště kvalitní zábradlí. Jeho primární úlohou je zajistit bezpečnost pohybu po schodech, ale na druhou stranu, proč by vaše zábradlí nemělo vypadat hezky? Ať už s prutovou, skleněnou nebo lankovou výplní, podle stylu vašeho domu.

Využijte komplexní řešení od firmy J.A.P. a udělejte váš byt a dům nejen účelný, ale i hezký a pohodlný.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

2 komentářů ke Interiérové prvky

  • Rosťa  napsal:

    Musím souhlasit, že panelové byty vypadají jeden jako druhý. Proto jsem rád, že v článku se zmiňujete o prvcích, které mohou byt oživit. Ještě bych řekl, že k současným trendům patří samolepící zrcadla. V mnoha bytech jsem je už viděl.

  • michal  napsal:

    Ten krb je luxusní.. tiše závidím

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..