Inspirace pro panelákový byt

Už vás standardní panelákový byt nudí? Přestavba koupelny a kuchyně stále neodlišila váš byt od těch ostatních? Abyste se doma cítili příjemně a pohodlně, nemusíte investovat velké částky do přestavby bytu. Často stačí jen drobné změny nábytku nebo drobné designové doplňky. Poradíme vám, kde se nechat inspirovat.


V každém bytě máme místnost, ve které trávíme nejvíce času. Po návratu z práce je to obývák. Chceme aby byl pohodlný a nabízel možnost oddechu u televize, počítače nebo dobré knížky. Na pohodlné sedací soupravě si nejen přečteme svůj oblíbený časopis nebo na tabletu prolistujeme webovky. Je to místo, kde trávíme čas s přáteli při družné debatě nebo společenskými hrami.

Kromě velké a pohodlné sedačky je jsou důležitým kusem nábytku v obýváku i stolek pro podávání občerstvení, uložení knížek a časopisů nebo jen odkládání mobilu. Pokud rádi čtete, potřebujete knihovnu anebo dost místa na knížky v nábytkové stěně. Prosklená vitrína nabízí prostor pro sváteční sadu sklenic a talířů anebo vaši sbírku DVD.

V obývací stěně bývá vyhrazen prostor i pro ocenění a sportovní poháry, když pán nebo paní domu holduje některému ze sportů. I když už nezávodí a věnují se třeba cyklistice nebo rally jen rekreačně, hezký pohár připomene dávná vítězství i emoce, které je provázely.

Když vybíráte nový nábytek, nezapomínejte, že kromě toho, že se vám líbí nebo je pohodlný na používání, musí se do vašeho bytu i vejít. Změřte si proto místo, které máte k dispozici a srovnejte ho s rozměry zamýšleného nábytku. Někdy i centimetr rozhodne o tom, že si musíte vybrat jiný kousek anebo spolu se sedačkou například koupit i menší komodu.

Velkou službu ve vytváření útulnosti a osobitého šarmu dělají většinou drobnosti. Nechte se inspirovat katalogem samolepek na zdi a dotvořte prázdné plochy. Výhodou je, že nemusíte pokaždé malovat, stačí jen jednobarevnou plochu ozdobit samolepkou. A když vás omrzí, jednoduše ji sundáte a nalepíte novou. Budete tak prezentovat nejen svou momentální náladu, ale i duchovní zaměření nebo si dáte na oči svůj dlouhodobý cíl. Kvalitní samolepka na zeď může připomínat vaši nedávnou zkušenost nebo krásnou dovolenou, na kterou nechcete zapomenout.Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..