Garáž: Volně stojící nebo vestavěná? Nejekonomičtějším řešením je podzemní s hydraulickým zařízením

Kupujete-li byt či dům, ale i pokud se „jenom“ stěhujete z jednoho místa na druhé, většinou řešíte i stání pro svoje auto. Jenže vysoká cena pozemků nutí lidi co nejvíce šetřit. Proto je otázka, kam umístíte auto a kolik vás to bude stát, velmi důležitá.

U vestavěné varianty pozor na riziko požáru

Některé domy mají už vestavěnou garáž. Výhodou je, že šetří místo a stává se rovnou součástí projektu domu, není k ní tedy nutné vytvářet další projekt a její budování se zvládne v rámci jednoho řízení pro stavební povolení. Dále se také do auta můžete dostat přímo z domu, takže odpadají přesuny v zimě nebo za nepříznivého počasí a nákupy není nutné vynášet na větší vzdálenosti. Určitým rizikem jsou ale výpary z auta proudící přímo do domu a také možné ohrožení požárem. Proto by dveře, které vedou z garáže do ostatních prostor domu, měly mít ohnivzdornou úpravu. Měli bychom ovšem brát v úvahu i různé faktory jako například hloubku sjezdu do garáže. Hlubší sjezd na strmějším svahu může být nebezpečný například v zimě při náledí.

Nedopusťte tepelné ztráty

Druhou variantou je volně stojící garáž. Z hlediska ekonomiky jde o výhodnější řešení. U vestavěné garáže totiž vyjdou náklady na ni na stejnou částku, jako kdyby zde byla obytná místnost. Vestavěnou garáž je také nutné dobře izolovat, aby zde nedocházelo ke zbytečným tepelným ztrátám, a to hlavně tehdy, máme-li přímo nad garáží umístěnou nějakou trvale obývanou místnost, kterou je nutné celoročně vytápět. Pokud budujeme garáž samostatně, také k ní můžeme zabudovat prostor jako dílnu nebo třeba sklad zahradního náčiní. Jenže na druhou stranu, samostatná garáž vyžaduje vybudování přístupové cesty, která zabere určitý prostor. S domem by také samostatná garáž měla tvořit nějaký celek. Nejjednodušším řešením je potom přístřešek pro auto. Díky němu nebude váš vůz tak rychle korodovat.

Hydraulika přináší úsporné řešení

mesto Jenže nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá. Pokud v dnešní době se staví dům, musí se vejít na velmi malý pozemek, aby finanční náklady byly co nejmenší. Většinu pozemku zabere dům a zbytek se potom využije na zahradu. Jenže kam umístit auto? Přístavek na garáž zabírá dost místa, navíc nejde z estetického hlediska většinou o žádnou nádheru. Podobný problém nastává i u bytů. Kam váš vůz umístit, když dům garáže nemá? Jak tyto problémy vyřešit? Jedním z řešení mohou být podzemní garáže na hydraulické ovládání. Díky hydraulickému zařízení tak je možné zagarážovat i dvě auta. Ve staré garáži se vyhloubí jáma, do které se umístí zařízení na zdvih automobilů, a mohou zde parkovat dvě auta. Jedno v suterénu, a druhé v přízemním prostoru garáže. Auto z přízemí vyjede a pomocí zdvihového zařízení se vyzvedne auto ze suterénu a může odjet také. Moderní domy v nové výstavbě mohou své přízemí a suterén využít k tomuto systému parkování. Auta budou garážovaná v podmínkách, které jim nebudou škodit, a na ulicích bude mnohem více prostoru. Navíc odpadne starost o to, zda vám auto někdo neukradne.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..