Bydlení pro starší lidi: Panelové seniorské domy s veškerou péčí

Jednou z mnoha otázek života, která pálí seniory, je bydlení. Senioři často potřebují zohlednit své potřeby v této oblasti. Pro mladé lidi není problém překonat určité bariéry, delší dobu cestovat za prací, nákupy nebo lékařem. Zkrátka se snáze a rychleji vypořádají s určitou mírou nepohodlí. Naproti tomu už senioři takovou schopnost nemají. Hůře se adaptují na nové prostředí, mají rádi své pohodlí. Proto mají na bydlení určité požadavky. I u nás už existuje řada projektů, které jejich potřeby zohledňují. Jde o nové panelové bydlení zaměřené výhradně na ně. Prostě dům panelového typu obývaný pouze seniory, kteří zde mají veškerý dostupný servis.

Zachování svého prostředí je důležité

Často se jedná o různé seniorské domy panelového typ, které nabízejí bezbariérové bytové jednotky. Důležité ovšem je, aby zde nájemníci nalezli důstojný a přijatelný komfort za rozumnou cenu. Je třeba zde vytvořit pocit zázemí a bezpečí, nabídnout určitý specifický servis, pokud možno i pocit téměř rodinného prostředí tak, aby se tam senioři cítili spokojeně a dobře.
Tyto modely se v mnohém liší od tradičních domovů důchodců. V seniorském bydlení je větší důraz na soukromí klientů, každý má k dispozici svoji, byť malou bytovou jednotku, kterou si může zařídit podle svého. Tím pádem si do určité míry zachová své prostředí, na které je zvyklý. Může mít doma své věci, které má rád, což je pro psychickou pohodu seniorů velice důležité.

rodina

Blízkost lékařské pomoci a služeb je důležitá

Na druhou stranu zde mohou mít v dosahu různé služby důležité pro méně soběstačné osoby. Kromě toho, že jde o bydlení bez bariér, přímo v areálu může být lékař i další služby (kadeřník, pedikér apod.). Kromě toho lze zajistit například dopravu k lékaři specialistovi či do nemocnice, zajistit nákup podle seznamu včetně donášky do bytu či doprovod při nákupu, ale také úklid bytu. Všeho mohou využít, pokud budou chtít. Přímo v těchto bytových areálech nebo blízko nich jsou také společenské prostory. Mohou se využívat pro různé kulturní programy, společenská setkání, diskuse a výměny zkušeností. To může pro seniory znamenat příjemné zpestření života, pokud budou mít zájem.

Dostatek soukromí není problém

Obvykle se jedná o malé bytové jednotky typu 1+kk či 2+kk. Jak už bylo zmíněno, je zde toaleta, koupelna, kuchyňská linka a jak si svůj byt senior dále zařídí, to je naprosto na něm. Neexistuje zde žádný pevný režim, senior je zde svobodným občanem, který když chce, může vyhledat společnost a pomoc, když ne, nikdo ho nebude obtěžovat proti jeho vůli. Domy s dostatečnými prostorami pro venkovní oázu klidu, park pro relaxaci. Důležitá je i blízkost parkovacích míst. Pro seniory je taková koncepce panelového bydlení velmi dobrým řešením.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..