Akumulátorová sekačka

Péče o trávník patří k důležitým činnostem nejen při rodinném domě nebo v zahrádce, ale i před panelovým domem. Čistý a upravený trávník nejen dobře vypadá, ale také zabraňuje rozšiřování plevelů a dává prostor dětem na hraní. Co však dělat, když k dispozici nemáme zásuvku s elektrickým proudem a nechceme nikoho vyrušovat hlukem motorové sekačky?

Motorové sekačky se vyznačují vysokým výkonem, ale jejich nevýhodou je hluk, který produkuje spalovací motor. Alternativou jsou elektrické sekačky, které musí za sebou tahat elektrický kabel ze zásuvky. Pokud nám vadí i hluk i kabel, můžeme se poohlédnout po elektrických akumulátorových sekačkách.

Mezi nejběžnější druhy sekaček patří strunné vyžínače na malé plochy, křovinořezy na hrubší stonky a keře či vřetenové sekačky na souvislé plochy trávníků a v neposlední řadě horizontálně bubnové sekačky. Všechny tyto sekačky se vyrábějí a prodávají i v provedení na akumulátor. To znamená, že nepotřebují ani benzín, ani netahají za sebou žádný kabel, ale energii na pohon motoru sekačky si vezou s sebou.

Starší typy používají akumulátory NiCd či NiMH, které mají více problémů, než dobrých vlastností a po roce či dvou vám nemusí kosa sekat ani pět minut. Jednoduše tato technologie je dobrá tak do tranzistorového rádia, ale ne tam, kde se vyžadují vyšší výkony a dlouhá doba fungování.

Kvalitní sekačky jsou vybaveny bateriemi typu LiPol nebo LiIon. Netrpí samovybíjením ani prudkou ztrátou kapacity. Můžete je nabíjet kdykoliv a jak často potřebujete. Nesnášejí přehřívání ani mráz. Proto byste je neměli nechávat venku během sečení na slunci ani uskladňovat v místnostech v zimě bez topení.

Akumulátorové sekačky jsou lehké ale jejich výdrž na jedno nabití je závislá na kapacitě akumulátoru. Proto například lehký strunový vyžínač vydrží na jedno nabití sekat asi půl hodinu, resp. plochu trávy do 400 m2. Jeho síla je výrazně slabší, než u kabelového elektrického vyžínače či motorového. Hodí se proto jen na malé plochy kolem zídek, schůdků či květů na dokončování sečení. Stejně i větší akumulátorové sekačky mají výkon omezený zásobou energie.

Ke každému typu prodejci nabízejí i náhradní akumulátory, což vám pomůže zvýšit celkovou plochu, kterou dokážete akumulátorovými sekačkami obhospodařit. Můžete tak sekat kdykoli bez obav, že byste rušili své děti či sousedy při odpočinku. kosacka


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..