Když se jaro zeptá

Každý rok se vám to může přihodit. Jako víkendového zahrádkáře se vás jaro zeptá, co jste dělali v zimě. A jednou z odpovědí by mohlo být, že jste si vybírali novou sekačku do zahrady. Neboť když už jaro začne, to už budete v jednom kole. To už bude pozdě studovat příručky nebo internetové recenze a zvažovat, kterou sekačku si koupit. To byste už měli mít dávno zvládnuté v zimě když je na všechno čas.

V zimě chodí do zahrady málokdo. Ačkoli je to škoda. Jednak zasněžená zahrada vypadá úplně jinak, než ji známe v létě a na podzim, a je to opravdu zážitek. A také se vyplatí přikrmovat drobné ptactvo například slunečnicovými semeny ve vlastnoručně vyrobeném nebo zakoupeném krmítku.

Tento relativní klid v zahradě skončí asi tak v dubnu. Z pupenů na stromech se stanou zelené listy a barevné květy, zeleninové záhony začneme postupně osívat a osazovat a svou radost z jara dá najevo i tráva. V dubnu se jen nesměle zazelená, trochu povyroste, ale s příchodem teplých dní a jarních dešťů doslova vyhoukne. V květnu nejpozději ji třeba začít sekat.

I když termín prvního sečení záleží také na tom, jakou sekačku máte k dispozici. Zatímco čtyřkolová sekačka zvládá pouze nízkou trávu a kromě toho, že musíte sekat pravidelně, musíte začít se sekáním i časně, pokud používáte křovinořez, můžete si dovolit ten luxus a s prvním sekáním počkat, dokud tráva naroste třeba i nad kolena, ten to zvládne.

Možná jste si již minulou sezónu uvědomili, že jedna sekačka není ideální řešení pro celou zahradu. Zatímco v jedné části a před chatkou byste kosili i každý týden, abyste udržovali nízký trávník, v odlehlé části zahrady by stačilo sekat trávu jen třikrát za sezónu a mezi stromy asi jednou za měsíc.

Na nízkou trávu je ideální motorová sekačka s kolečky, na vysokou je lepší křovinořez na popruzích. Podle velikosti plochy si podle recenzí sekaček vyberte optimální pro vás a sekání pak bude zábavou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..