Zalévání v zahradě snadněji

Nyní se vám možná zdá zbytečné hovořit o zalévání rostlin v zahradě. Ale když přijde ten správný čas, budete mít málo času na něco jiného a tak je právě teď nejvhodnější období připravit si zahradní nářadí. Nebo upravit si ho tak, aby se nám s ním pracovalo snadněji a lépe. A jakou úpravu můžeme udělat na plastové polévací konvi na vodu?

Konve na zalévání v zahradě z plastu se vyrábějí v různých objemech. Ne každý potřebuje na své květiny velký objem vody, ne každý zvládne nosit těžké velké nádoby. A tak si můžete vybrat kromě těch úplně nejmenších i osmilitrové, desetilitrové nebo i čtrnáctilitrové konve. Na svém vrchu mají napouštěcí otvor dost velký na to, aby se do nich dala napustit voda, ale dost malý na to, aby přes něj při nošení se voda vyšplíchla na boty zahrádkáře.

konev

No každý si pod pohodlným napouštěním představuje něco jiného. Pro nás byl otvor malý, voda šplíchala při napouštění konve. Rozhodl jsem se zvětšit vrchní otvor obyčejným lámací nožíkem, tenký plast se řeže docela snadno. Jen jsem nechal dostatečně široké okraje, abych nesnížil pevnost konve.

Protože přes větší vrchní otvor hrozí šplouchání vody při jejím nošení, koupil jsem před touto operací konev s objemem 14 litrů a po úpravě v ní nosím jen deset litrů, což je optimální objem na zalévání i optimální hmotnost pro nošení v zahradě.

I vy si můžete usnadnit napouštění vody do konve a zalévání zahrady. Za pár korun a za pár minut se připravíte na novou zahrádkářskou sezónu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..