Zabezpečení bytu lze řešit různými způsoby – který je nejlepší?

Ať už bydlíte v panelákovém bytě, v rodinném domku, nebo někde na samotě u lesa, vždy je třeba postarat se o to, aby Váš domov a majetek byl v bezpečí před nezvanými hosty. V dnešní době už je nabídka různých bezpečnostních systémů velmi široká a každý si tak může vybrat mezi různými způsoby ochrany. Kromě kvalitních a odolných dveří nebo bezpečnostních zámků mezi ně patří také různé mříže, bezpečnostní fólie, kamery, čidla a další prvky. Vybrat si to správné zabezpečení ale není vždy snadné, zvláště pro běžné občany, kteří se v tomto oboru moc nevyznají. Proto je nejlepší nechat si poradit od profesionálů, kteří Vám sestaví optimální řešení na míru, s ohledem na to, jakou nemovitost potřebujete zabezpečit a také podle Vašich finančních možností.

Rozdíl mezi mechanickým a elektronickým zabezpečením

Veškeré prvky potřebné k zabezpečení bytu rozdělujeme do dvou hlavních skupin – na mechanické a elektronické. Komplexní mechanické i elektronické zabezpečení vyjde v základní variantě přibližně na stejnou cenu, v jejich provedení je však podstatný rozdíl.

Mezi mechanické zabezpečovací prvky patří např. bezpečnostní dveře, mříže, speciální fólie na okna apod. Tyto věci Vás sice ochrání před útokem lupičů, ale v momentě, kdy dojde k pokusu o vloupání, se o tom nedozvíte. Smysl má spíše na veřejných místech, kde neustále prochází hodně lidí, naopak v odlehlých prostorách není zrovna ideální.

topsecurity_byt

Oproti tomu elektronické zabezpečení nabízí mnohem více – jakmile dojde k pokusu o vniknutí do Vašeho bytu či domu, ihned dostanete upozornění a můžete se podle toho zařídit. SMS zprávu navíc můžete dostat nejen v případě pokusu o vloupání, ale i v jiných situacích, např. když dojde k výpadku elektřiny apod.

Ještě účinnější variantou je pak napojení bezpečnostního systému na tzv. pult centrální ochrany (PCO). Ten vždy obsluhuje profesionální bezpečnostní agentura, která zajišťuje nepřetržitý dohled nad Vaším domovem a v momentě pokusu o nedovolené vniknutí ihned vyrazí na místo. Nevýhodou tohoto systému je ale nutnost hrazení měsíčního paušálního poplatku dané agentuře.

Související:  Seznamte se s pojištěním bydlení Bezpečný domov 2. generace

Ekonomický set pro ochranu Vašeho bytu za nízkou cenu

Elektronické zabezpečení bytu nemusí být vždy drahé. Existují i komplety, které se dají pořídit za příznivou cenu a poskytnou Vám maximální ochranu Vašeho bytu před nezvanou návštěvou. Výborným řešením je např. zabezpečovací ústředna s GSM modulem pro přenos zpráv o stavu systému nebo poplachu na pult centrální ochrany nebo až čtyři mobilní telefony.

topsecurity_2kamerove systemy

Sada obsahuje 2 ovládací klíčenky, jeden bezdrátový dveřní kontakt a jedno bezdrátové pohybové čidlo. Kromě těchto prvků je ale možné přidat ještě další – např. různé detektory (pohybu, kouře, zaplavení, tříštění skla) atd.

Velkým plusem je také možnost ovládat celý systém pomocí aplikace, kterou si nainstalujete do svého mobilního telefonu (platí pro operační systém Android).

Cena kompletní sady je pouhých 9 700 Kč a její pořízení se Vám tak rozhodně vyplatí, zvláště pokud žijete např. ve velkém městě nebo lokalitě, kde je vyšší riziko vloupání či vandalismu.