Výběr postele a matrace pro dítě do bytu

Vybrat správnou postel pro dítě do bytu nemusí patřit mezi složité procesy. Stačí se jen držet základních tipů, jež vám pomohou tento problém lépe zvládnout. V žádném případě si nemyslete, že dítěti koupíte první postel, kterou uvidíte. Jestliže nevyberete kvalitní postel, včetně matrace, může mít vaše dítě v budoucnu nemalé problémy se zády. To jistě nechcete. Postel je produkt, na kterém se ani v tom nejmenším nevyplatí šetřit. Stejně je na tom i samotná matrace. Ta je svým způsobem pro postel důležitá. Jak jsme již naznačovali, nemusíte se ničeho bát.

Jak vybrat dětskou postel do bytu

Začít byste měli u správných rozměrů postele. Dítě rychle roste a žádný rodič nestojí o to, kupovat postel každým rokem. Jak tedy tento problém vyřešit? Velice jednoduše, postel vždy vybírejte přinejmenším o 40 až 50 cm delší. Jestliže uvidíte kvalitní postel, která je delší například o 60 a více cm, nic se neděje. Vašemu dítěti alespoň déle vydrží. I přes to musíte počítat s tím, že tento nákup postele nepatří mezi vaše poslední. Jednak každé dítě tuto rezervu časem dožene a jednak se neustále mění konstrukce a technologie postele. Za pár let tak snáz pořídíte kvalitnější postel.

Šířka postele u dětí by neměla klesnout pod 90 cm. I tady je možné se zaměřit na určitou rezervu. Není to však jenom o tom, pořídit dítěti delší postel a myslet si, že máte na pár let klid. Nebude-li postel vyrobena z kvalitního materiálu, nevydrží vám ani pár měsíců. Je důležité, abyste uměli správně vybrat materiál postele. K pevným materiálům patří například dřevo. Musíte ale počítat s tím, že na trhu je několik typů dřev. Zkuste se zaměřit na ty nejkvalitnější. Zároveň je ovšem nutné vědět fakt, že za takovou postel si budete muset v konečné fázi připlatit. Tato investice se vám bezesporu vyplatí.

Další důležité parametry u výběru postele pro dítě

Jestliže se vrátíme zpátky k materiálům, vyhněte se dřevotřískám nebo kovu. Dřevotříska se nedá považovat za kvalitní materiál, a tak by vám dětská postel nemusela vydržet všechen ten nápor. Dítě využívá postel nejenom na spánek, ale i různé hrátky. Jinými slovy po ní skáče nebo na ní tráví velké množství času. Kovu se vyhněte z toho důvodu, že je pro dítě nebezpečný. Většina postelí z kovu má ostré hrany. Tím výběr nekončí. Na scénu přichází výběr matrace. Pro dítě je dobré se zaměřit na matraci s paměťovou pěnou. Zajímá vás, proč? Odpověď je jednoduchá.

Matrace s paměťovou pěnou se přizpůsobí člověku, který na ní spí. Snáz si tak zapamatuje vše, co se týče vašeho dítěte při spánku. Vybírejte z vyšších matrací, jež podporují mimo jiné i správný růst páteře. Vašemu dítěti tak nebudou bolet záda. Výběr matrace je dost možná složitějším procesem, než výběr postele. Buďte tedy maximálně důkladní.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..