Luxusní damaškové povlečení

Damaškové ložní prádlo je velice žádanou položkou, která vás vezme do dokonalého snění plného luxusu. Jak to, že je damaškové povlečení stále tak atraktivní a žádané? Bavlněné damaškové povlečení je skvělé hlavně díky materiálovému řešení a originálnímu použití barev. Damaškové ložní povlečení je velice hebké na dotek a má svěží a prodyšný materiál, který se hodí pro celoroční používání. Damaškové povlečení se hodí jak do retro, tak do moderní ložnice.

Materiál a způsoby sběru

Bavlna, ze které je pravé damaškové povlečení vyrobeno, nejčastěji pochází z Egypta, je ručně sbírána a poté čištěna na velice pečlivých strojích, které podléhají přísným kritériím Evropské unie. Damaškové povlečení se nejčastěji vyrábí z materiálu zvaného Mako Damašek či z látky Mako Brokát Damašek, obě tyto látky jsou velice krásné, odolné a pro výrobu povlečení zcela vhodné, hlavně díky svým vlastnostem. Povlečení z damašku je díky tomuto materiálu vhodné na užívání po celý rok, skvěle absorbuje pot a v zimě dokonale izoluje. Mako damašek je vyroben ze speciální Mako bavlny, stejně jako Mako Brokát Damašek, ten je navíc doplněn o vzorovanou tkaninu se třpytivými nitěmi zvanou Brokát.

michelle

Mako – označení pro vysoce kvalitní dlouho-vlákennou bavlnu, která nejčastěji pochází z Egypta. Výrobky z Mako bavlny se vyznačují vyšší kvalitou než produkty z obyčejné bavlny.

Brokát – luxusní tkanina s vyšší gramáží, která se používá k výrobě exkluzivního zboží. Vyznačuje se bohatým vzorováním a často se na ní objevují i různé třpytivé nitě.

Damašek – jednobarevná vzorovaná tkanina, jež se nejčastěji vyrábí z kvalitní mercerované bavlny. Pro damašek jsou typické vzory, které kontrastují se svým podkladem. Kromě ložního prádla se damašek používá i k výrobě ubrusů nebo různých dekorací.

Povleceni_NATU_53

Důležité informace a způsob praní

Povlečení z damašku je oblíbené také díky svému designu, který je vždy originální a hravý. Barevnost a motivy nejsou nikdy vyčerpatelné, můžete vybírat ze široké nabídky, která vás neomrzí. Díky jemnosti damašku doporučujeme světlé barvy a výrazné vzory.

Mezi nejznámější výrobce damaškového povlečení patří německá firma Curt Bauer, která dodává toto povlečení jak v provedení Mako Damašek, tak v provedení Mako Brokát Damašek.

Povleceni_LODG_54

Luxusní damaškové povlečení je nejčastěji vyráběno v rozměrech 140 x 200, 200 x 200 a 240 x 200 cm. Proto je vhodné i jako samostatné povlečení, tak i jako dvoj povlečení pro manželskou postel. Způsob praní je velice jednoduchý, damaškové povlečení se pere klasicky v pračce na co nejšetrnější program s maximální teplotou 40 stupňů. Pokud máte sušičku, dejte damaškové povlečení opět na šetrný program, doporučuje se však povlečení sušit klasicky. Damaškové povlečení je díky kvalitní bavlně velice dlouhou dobu krásné. I po několika vyprání se vám povlečení nebude vytahovat ani jinak ničit. Barvy zůstanou stále krásné.

Pořiďte si kvalitní damaškové povlečení, které je nejenom symbolem luxusu, ale také spokojeného spánku, který je v dnešní době velice důležitý. Ponořte se do světa fantazie a užívejte si měkkosti, kterou damašek zaručeně má.Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..