Vlastní jahody v lednu

Jak Marušku vyhnali v zimě sehnat čerstvé jahody, to jistě z pohádek znáte. Abyste vy nemuseli v zimě utíkat do hypermarketu kupovat jahody pochybné kvality, můžete si je vypěstovat sami doma. Stačí, když vaše balkonové jahody, nazývané někdy i měsíční jahody, před prvním mrazem složíte z balkonu a umístíte je uvnitř bytu. Úrodu pak můžete sbírat celý rok, i v lednu.Jahody totiž jsou víceleté rostliny a škoda je nechat na balkoně zamrznout. Můžete je uložit například na schodišti v paneláku, pokud máte jistotu, že se nikomu ze sousedů nezalíbí květináč, ve kterých jahody máte. Nebo na okně některého z pokojů. Nejlépe tak, aby měli jahody dost světla. Nezapomeňte je dostatečně zalévat, zejména v blízkosti radiátoru.

Opylení balkónových jahod

O opylování jahod na balkoně se starají včely. Pokud jsou ale jahody v uzavřené místnosti, tak se k nim včely nedostanou, navíc ty jsou zazimované v úlech. Takže nezbývá, jen si k vlastní úrodě zimních jahod pomoci svýma rukama.

balkonové jahody

balkonové jahody

Opylit květy jahod můžete malým jemným štětcem. Použijte malý školní na malování vodovými barvami nebo starší vyřazený z kosmetické soupravy, který ale nezapomeňte dobře vyprat. Pak dvěma nebo třemi krouživými pohyby štětce v květu jahody zajistíte jeho opylení a tím i založení úrody.

Takže při zalévání jahod sledujte, jestli náhodou už nekvetou a včas je opylte.

A na jaře, když se venku oteplí, můžete na balkon vyložit již silné rostliny, které budou pokračovat v růstu i plození sladkých červených jahod.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..