Jedlý balkón

Balkony bytů jsou jako stvořené k tomu, abychom na nich něco pěstovali. Většina lidí je ozdobuje květinami. Ale kromě pestrobarevných letniček můžete na svých balkonech pěstovat i rostliny, které jsou jedlé. Proměníte svůj ozdobný balkon v užitečnou malou zahradu, která vám bude poskytovat zdravou a čerstvou zeleninu. A přitom bude váš balkon pestrobarevný a krásný, jako ty květinové.

Pro pěstování jedlých rostlin na balkoně nepotřebujete žádnou zvláštní výbavu. Stačí vám truhlíky a květináče, které jste používali pro okrasné rostliny. Substrát pro květiny s obsahem umělých hnojiv raději vyměňte za substrát pro zeleninu, do kterého je přidáváno hnojivo na přírodní bázi.

Balkon-06

Balkon-07

Balkon-08

Na balkonech se pěstují balkónové jahody , známé také pod názvem měsíční jahody. Jsou sice malé, ale sladké a rostou a dozrávají prakticky nepřetržitě až do prvních mrazů. V létě si každý den můžete vyjít na balkon a „napást se“.

Další skvělou plodinou na balkon jsou keříčková rajčata, často se označují jako cherry rajčata. Jsou malého vzrůstu a i plody jsou malé, ale mají vynikající chuť. Každé ráno si nasbíráte pár červených rajčat k snídani.

Na balkoně se daří i paprikám. Pro běžnou domácnost stačí dva 60 cm truhlíky s jahodami, dva s rajčaty a dva s paprikami a máte čerstvou zeleninu pro zpestření jídelníčku. Na větší počet truhlíků asi bude váš balkon malý 😉

Balkon

Ideální je pro truhlíky využívat kovové držáky na zábradlí, takto se dají umístit naproti sobě truhlíky i zvenku i zevnitř balkonu a tím rozšířit plochu pěstování.

Tuto svou balkónovou zahrádku musíte pravidelně zalévat, nejlépe každý večer a ve velkých vedrech i každé ráno. Za tuto péči se vám váš jedlý balkon odvděčí bohatou a zdravou úrodou, za kterou nemusíte platit v supermarketu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..