Toužíte po dovolené v karavanu? Nejdřív si to vyzkoušejte!

Sednout do obytného auta a vyrazit jen tak krajinou, poznávat nové světy a nové lidi, tak si představujete romantiku? Trávit dny na místě, které zvolíte a užívat si okolí a čerstvý vzduch? A když chcete, změnit ten „vzduch“ a po pár hodinách být někde jinde? Může to být krásný sen, ale aby se neproměnil v noční můru vaší rodiny, nejprve si bydlení v karavanu vyzkoušejte „na nečisto“.

Do karavanu si vezmete celý svůj byt a vyrazíte na cesty. Pravda, nesmí to být byt velmi velký 😉 Zkrátka do obytného automobilu nebo do obytného přívěsu za osobní automobil se toho moc nevejde. Přestože jsou konstruovány s ohledem na co nejlepší využití prostoru a co nejnižší hmotnost, někde se musely dělat opravdu silné kompromisy.

Jste zvyklí na pohodlnou postel 200 x 80 cm? V karavanu bude jistě menší, nezřídka 190 x 70. Rádi pohodlně sedíte při obědě? Stůl v karavanu bude jistě menší. Malá bude také kuchyňská linka, hořáky na plyn mohou mít menší výkon, než na domácím sporáku. A to nemluvíme o objemu vestavěné chladničky. Ta opravdu není pro dlouhodobé skladování potravin, ale pro bezpečné uschování nezbytných surovin.

Problémy můžete mít také s používáním koupelny a WC. Nejde jen o malý objem vody k dispozici, stísněné bývají i samotné prostory, aby zbylo na jiné. Přece jen šířka obytné části bývá limitována na běžných 230, maximálně 250 cm, širší vůz na cesty nesmí. Holíte se žiletkou a pěnou, strojek omýváte v tekoucí vodě? V karavanu si starší ročníky jistě vzpomenou na základní vojenskou službu a misku s vodou.

Zkrátka život v obytném přívěsu je jiný, než život v panelovém bytě. Ještě i takový notebook může pořádně překážet. Přestože jsou úložné prostory důmyslně vymyšlené a použité materiály co nejtenčí, uložit oblečení pro čtyřčlennou rodinu na dva týdny může být oříšek. Budete muset popustit ze svých nároků, raději si zabalit pár univerzálnějších kousků a zapomenout na praní. Co nemáte s sebou, to nemáte k dispozici, ledaže byste si cestou nakoupili.

Možná budete muset část oblečení mít neustále zabalenou v tašce a tu překládat. Přes den do ložnice, v noci do obytné části. V dobrém počasí můžete k pobytu využívat venkovní prostory, ale když zaprší, zůstanete uvězněni uvnitř karavanu. Při vaření se musíte uskromnit s vybavením, při jídle s prostorem. A často něco překládat. A mytí může být také zážitek se vzpomínkou na dětství a lavor.

Rozhodně vás nechceme od výletu s karavanem odrazovat, to určitě ne. Jen chceme upozornit na chvíle, které mohou nepřipraveného zaskočit. Pokud vás ale zmíněné maličkosti nedokážou rozladit a máte rádi dobrodružství, rozhodně od svých plánů neupouštějte. Ale doporučujeme nezkušeným romantikům si nejprve pobyt v obytném přívěsu vyzkoušet. Například v zahradě rodičů. Půjčte si přívěs od známých nebo v půjčovně, zaparkujte na konci zahrady a zkuste si představit, že civilizace je od vás daleko. Pokud zvládnete všechny nástrahy kempování s obytným automobilem, je tento druh dovolené pro vás. A pokud zjistíte, že máte raději ubytování v komfortním hotelu, první pomoc na vás čeká v domě na druhém konci pozemku. V takovém případě si ušetříte spoustu zklamání a nedorozumění na prvním výletu s karavanem.

Bydlení v obytném přívěsu má své kouzlo a nabízí netušené zážitky, ale není pro úplně každého.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..