Pravé nebo levé dveře?

Tak tuto otázku dostanete téměř jistě, když si půjdete koupit nové dveře do svého bytu. Zeptá se vás to prodavač hned po tom, jak mu řeknete, jaké široké dveře hledáte. Naštěstí existují u jednokřídlých dveří jen dvě možnosti a tak si dnes řekneme, jak je rozeznat.

Pokud do stávající zárubně chcete nové dveře, musí být shodné s předchozími, co se týče šířky a směru otevírání. Pokud montujete nové dveře spolu se zárubní, je na vás, zda si vyberete levé dveře nebo pravé dveře. Jen byste měli mít na zřeteli, zda při otevírání nebudou příliš zasahovat do prostoru nebo blokovat v otevřené poloze jiné dveře. Zkrátka či nebudou překážet. Navíc pokud se jedná u vnější dveře, měly by splňovat jedno pravidlo a sice, že by měly otevírat ve směru úniku. Tedy například při nehodě či požáru by měly otevírat ven ve směru potenciálně prchajících osob.

 

Pravé nebo levé dveře?

Jak tedy zjistíme, jaké dveře máme? Zda pravé nebo levé?

 

Celkem jednoduše. Postavte se ke dveřím (nebo zárubni) čelem tak, aby se dveře otevíraly směrem k vám. Pokud na kliku položíte pravou ruku a dveře se otevírají směrem dovnitř na vaši pravou stranu, jedná se o dveře pravé. Pokud na kliku ale dáte levou ruku a dveře se otevírají dovnitř a na levý bok, jsou to dřevě levé. Všimněte si, že i závěs dveří, pant, je na levé straně.

Tak teď vás už nepřekvapí tato „záludná“ otázka od prodavače a můžete se soustředit na výběr dveří do vašeho příbytku podle jejich designu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..