Nábytek z masivu je odolnější, pevnější a mohutnější

Nábytek se nejčastěji vyrábí ze dřeva. Truhláři i výrobci nábytku jej tak často používají jako hlavní materiál, se kterým pracuji. Není však dřevo, jako dřevo, záleží na tom, jaký druh si vyberete. Podle toho se také mimo jiné odvíjí cena. Ta hraje pro mnoho lidí obrovskou roli. I přes to, že materiálně bude výrobek horší. Co se týče dřeva, můžete sáhnout například po dřevotřísce nebo kartonu. Nábytek vyrobený z tohoto materiálu bude ovšem horší než z masivu. Cenově vás na druhou stranu vyjde levněji.

Nábytek z masivu je kvalitnější a dražší

Jestliže chcete kvalitnější nábytek a nedělá vám problém si za něho připlatit, můžete využít masivu. Ten bývá luxusnějším zbožím, o čemž značí i jeho samotná cena. Nemusíte se ale bát toho, že by vám nábytek z masivu nevydržel. Jeho dlouhá životnost vám zaručí dlouhá léta spokojenosti. V první řadě je nutné vás seznámit s tímto pojmem. Nábytek z masivu značí, že je daný výrobek vyroben pouze jedním kusem dřeva. Pokud se setkáte někdy s nábytkem z masivu, můžete tomu tedy rozumět tak, jak bylo uvedeno v předchozí větě.

Hlavní výhoda masivu na rozdíl od jiného dřeva nebo materiálu spočívá v tom, že je těžší, odolnější a mohutnější. Právě proto se masiv používá na luxusnější nábytek a pořizuji si ho tak lidé, kteří jsou ochotní za své vybavení bytu připlatit. Musíte zároveň vědět fakt, že masiv neustále pracuje. Na to by měli myslet převážně výrobci nebo truhláři, u kterých si zákazník podobný nábytek objedná. Dřevotřísky nebo jiné dřevěné kompozice už nadále nepracují a zůstávají tedy v takovém stavu, ve kterém si je koupíte.

Výhody v kostce

Podíváme-li se na výhody nábytku z masivu, tou první je životnost. Vysoká životnost nábytku z masivu zaručí dlouhá léta spokojenosti, o kterých jsme se zmiňovali v předchozích odstavcích. Mohutnější, odolnější a pevnější materiál vám tak zajistí vše, co od nábytku očekáváte. Na oplátku ale musíte investovat do svého vybavení daleko vyšší částku. Pokud si nemůžete nábytek z masivu dovolit a uvítali byste levnější variantu, ideálním řešením je dřevotříska. Nábytek sice není tak kvalitní, ovšem na druhou stranu je levný a dostupný všem.

Důležitým faktem je ten, že nábytek z masivu neohrožuje v žádném směru vaše zdraví. Jedná se tedy o výrobek zdravotně nezávadný. Právě tento bod hraje taktéž obrovskou roli při výběru nábytku. Zákazníci jsou následně ochotní investovat vyšší částky. Masivní nábytek je tedy jinými slovy zdravotně uzpůsobilý i pro děti nebo alergiky, kteří by mohli mít s ostatními materiály problém. Mezi další menší výhody patří například snadná údržba, nádherná vůně a vzhled. Nábytek z masivu zkrátka vypadá nádherně a zvlášť v momentě, kdy si ho vyrobíte na míru podle svých představ.

Závěrem nevýhody

Největší nevýhodou je zmiňovaná cena, která trápí nejednoho zákazníka. Pokud ovšem máte o tento druh nábytku zájem, jistě budete ochotní investovat do vybavení vyšší částky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..