Na co rozhodně nezapomenout při sestavování dětského pokojíku?

Rozhodli jste se vybavit dětem jejich pokojíček? Bohužel si nevíte rady s tím, co využije a co naopak už ne? Nezoufejte, poradíme vám, co v něm nesmí chybět. Vše si rozdělíme podle věku dítěte, aby nedošlo k tomu, že tam vašemu dítku bude něco chybět nebo naopak nadbývat. Jestliže bydlíte v malém bytě, nemusíte se obávat. Řekneme si, jak vybavit pokoj v malém panelovém bytě.

Novorozeně a jeho malý pokojíček

Jestliže očekáváte miminko, jistě začínáte chystat pokojíček. V první řadě ho vymalujte. Použijte jemné barvy. Vaše dítě je stejně ze začátku nebude tolik registrovat. Následně budete potřebovat postýlku a skříň. Do skříně dáte všechno oblečení, které pro něj máte. Můžete zde uskladnit i pleny, pudr, mastičky a další potřebné věci pro miminka. Pořídit zde můžete i nějaký box na hračky. Přece jenom jich ještě nemá tolik, proto bude stačit něco menšího. Nejlépe však uzavíratelného, aby se na hračky neprášilo. Pokud máte místo, nezapomeňte na přebalovací pult.

Zvídavé časy – batolata a předškoláci

Jakmile začne vaše dítě chodit po čtyřech, musíte překopat nejen pokojíček, ale i celý byt. Musíte odstranit vše, co by dítě mohlo shodit nebo například sníst. Do pokojíčku mu přidejte více hraček a zároveň malý stoleček s židličkou. Tu využije, například pokud si bude chtít kreslit. Děti v tomto věku jsou velmi kreativní, proto jim ke stolečku nezapomeňte pořídit i pastelky a papír. Dítě bude jistě potřebovat koberec. Dále můžete vymalovat zdi trochu kreativněji. Nakreslete na zeď medvídka Pú. Nezapomeňte pořídit větší postel.

Školáci a velká změna pokojíku

Velká změna vás čeká, jakmile vaše dítě začne chodit do školy. Budete mu muset pořídit psací stůl, kolečkovou židli a více úložného prostoru. Dítě musí mít dostatek prostoru na uložení svých školních a osobních věcí. Tím, že už je vaše dítě větší, bude si chtít vyzdobit pokojík samo. Zajděte s ním do obchodu, aby si mohlo vybrat nálepku na zeď. V posledních letech se často využívají samolepicí obrázky.

Puberta – nechte změnu na svých dětech

Jakmile jsou vaše děti v pubertě, jistě už se jim nebude líbit Spiderman ani Malá mořská víla. Nechte je, ať si vyberou barvu pokojíku takovou, jakou si přejí. Celkovou výzdobu také nechte na nich.
Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..