Jak na úložné prostory v malém bytě?

Malé byty v paneláku většinou řeší stejný problém – nedostatek úložného prostoru. Nepotřebujete ale jen místo k uschování věcí. Zásadní je taky místo pro život. Nelze celý byt zahltit úložnými díly jen, aby se všechno někam vešlo. Jak najít kompromis? Tuto otázku se pokusíme zodpovědět v následujícím článku.

Vestavěné stěny a skříně

Tato možnost se nabízí. Má to ale jeden háček. Když si pořídíte nižší skříně, vznikne nad nimi hluché místo, které nevypadá dobře, ale hlavně je zbytečné. Využívejte proto prostor, který se vám nabízí, od podlahy až po strop. Nechte si vyrobit vestavěné skříňové stěny na míru. Výsledek ale stojí za to.

Police vestavěné skříně můžete vyplnit úložnými boxy, které se dají docela klidně umístit i pod stůl, pod postel nebo třeba i na kuchyňskou linku. Úložné boxy v rustikálním stylu, napůl skryté pod nábytkem, váš byt ještě ozvláštní. Nezapomeňte také pracovat se zrcadly. Vestavěná skříň s posuvnými zrcadlovými dveřmi rozšiřuje prostor.

Využijte prostor nad okny a dveřmi

Na tato místa se často zapomíná, což je velká škoda. Přitom se skříňky pod stropem dají využít k uschování zimního oblečení a bot, nebo třeba ručního nářadí, batohu a zavazadel na dovolenou.

Výklenky a zákoutí s poličkami

Výklenek s policemi může mít hned několik využití. Může sloužit k uložení hrníčků i jako menší knihovnička. Do niky lze zabudovat také osvětlení.

Výklopné nebo vysouvací lůžko

Rozkládací sedačka, která má dvojí využití nebo sklápěcí postel ve skříni? Obojí má něco
do sebe. Můžete dokonce narazit i na menší kuriozitu, která je neméně efektivní – postel s elektronickým mechanismem zvednete až ke stropu. Přes den tak na jejím místě vznikne prostor navíc.

Nezapomeňte sladit doplňky a svítidla

Jednotlivé prvky a dekorace by měly být stylově podobné. Perfektně sladěné dekorační prvky malý byt oživí.

Nevíte, kam s tím? Pověste to na zeď!

Skládací sezónní nábytek můžete docela dobře zavěsit na zeď v chodbě. Nebude vám tak nikde překážet. Někdo si dokonce pověsí na zeď i jízdní kolo, a to v obýváku nebo ložnici, coby netradiční součást výzdoby.

A závěr?

Všechno si předem promyslete a snažte se využít každý kout. S množstvím nábytku to nepřehánějte. Méně je někdy více. Držte se spíše jednoduchých linií a světlejších barev, nebojte se hledat kreativní řešení a snažte se menší byt co nejvíc prosvětlit.

Označení:  

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..