Historická města Telč a Dačice

Dvě historická města, ležící na rozhraní Vysočiny a Jižních Čech nedaleko rakouských hranic, jsou častým cílem turistů. A často jsou navštěvována obě v jeden den. Více zahraničních turistů ovšem najdete v Telči. Toto město má za sebou nejen zajímavou historii, ale také se stalo místem, kde se natáčeli a natáčí filmy a televizní inscenace. A nejen české či československé. Vyplatí se tyto města navštívit a co v nich můžeme vidět?

Daleko známější Telč je na turisty připravena. Placená parkoviště blízko historického centra na vás čekají. Ať už parkujete u zimního stadionu nebo pod náměstím, k památkám to není daleko. Z mostu je nádherný výhled na zdejší zámek, dostanete se k němu z dolní strany náměstí mezi krásně vyvedenými domy. Prakticky v každém podloubí na vás čeká nějaký obchůdek, cukrárna, restaurace, nebo řemeslník. Když vás ta nádhera uchvátí a začnete fotografovat pro uchování vzpomínek, dostane se vám pokřiku ve stylu „Nefotit, kupovat. Fotí jen číňani!“

telc

Zámek Telč

telc

Zdejší obyvatelstvo je zřejmě značně závislé od turistického ruchu. A turistů tady na náměstí i v zámku potkáte opravdu mnoho. Samotné náměstí je úchvatné svou architekturou i barevným provedením staveb a rozhodně stojí za procházku nebo posezení v některé z kaváren či cukráren. Do zámecké zahrady je vstup za mírný poplatek 10 korun, pokud vás bude zajímat procházka zámkem, musíte si připlatit a dostanete i průvodce.

telc12

telc14

telc15

telc

V Telči na náměstí není problém se i najíst a nemusíte mít obavy z přemrštěných cen. Ovšem kromě náměstí a zámku tady nic víc nehledejte. Mohli byste totiž narazit i na takovouto „památku“:

telc

Když přijedete do Telče autem ráno a v poledne zjistíte, že už tady není víc co vidět ani dělat, přijde vhod navštívit nedaleké Dačice. Zaparkovat své auto můžete zadarmo na velkém parkovišti přímo ve středu města a vydejte se na procházku. Možná na první pohled nejsou Dačice tak oslnivé a nenabízejí své památky nahuštěné na jednom místě, ale budete se tady možná cítit daleko líp.

dacice

Víte, že zde v Dačicích uzřela světlo světa v roce 1843 první kostka cukru? Však o tom tady mají svůj kostkový památník, prakticky naproti dačickému zámku.

dacice

dacice06

dacice07

park

K zámku patří také rozlehlý zámecký park a jeho návštěvu si nenechte ujít. Najdete zde klid a odpočinek na lavičkách, projdete se mezi vzrostlými stromy. Jen nevycházejte za starou zeď, najdete za ní jen ošuntělost a nevzhlednost. I na tomto městě je znát, že stojí v chudém kraji. To ale znamená taky nižší ceny v místních restauracích, nabízející chutná jídla.

Pokud nejste z daleka, můžete Dačice a Telč navštívit jako součást jednodenního výletu. Přijíždíte-li ale z velké dálky, využijte mnoho možností dostupného ubytování České Kanady a naplánujte si návštěvu zámků a měst ne jako hlavní cíl, ale součást delšího programu. Nebudete pak možná zklamáni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..