Vyplatí se navštívit výstavu Země živitelka?

Výstava Země živitelka v Českých Budějovicích je tradiční dlouholetou výstavou zemědělství a potravinářství v České republice, stejně tak jako výstava Agrokomplex ve slovenské Nitře. Konají se v srpnu a prezentují poslední metody a postupy v chovu hospodářských zvířat, pěstovaní plodin, ovoce a zeleniny a nabízejí přehled moderních strojů a technologií. Vyplatí se výstavu navštívit?

Dopravní tepny Budějovic jsou v době výstavy beznadějně ucpané a příjezd do města od severu je utrpením. Po odbočení z magistrály do města směrem k výstavišti už následuje jen posun krokem. Příjezdy k parkovištím pro výstavu jsou značeny. Pokud ale nepřijedete k Baumaxu, jehož parkoviště je „první na ráně“ brzy ráno, nezaparkujete tady ani jako zákazník, ani jako návštěvník výstavy. A ani se nedovíte, že parkoviště je již plné.

Nezbývá vám, než projet kolem parkoviště a držet se dlouhé řady pomalu se posouvajících vozidel doufajíc, že všichni jedou na výstavu, hledají parkoviště a že vás k němu přivedou. Kupodivu se tak stane a v úzké ulici jste obsluhou směrování na louku s tím, že postavte své auto kam chcete. Platí se až při odjezdu, cenu ovlivňuje doba stání.

Parkovací louka není daleko od vstupu na výstaviště, obsluha vás k němu ochotně nasměruje. Není ovšem kde zabloudit, všichni pěší míří k němu. Projdete frekventovanou čtyřproudou ulici a jste u vstupu. Stačí zaplatit vstupné, případně si koupit katalog a promarněný den může začít.

Zeme zivitelka

ZemeZivitelka02

Areál výstaviště je velký a organizátoři se ho snaží zaplnit stánky vystavovatelů i přilákat co nejvíce návštěvníků. Bez ohledu na obor. A tak se procházíte výstavou a nestačíte se divit, co všechno se vejde pod pojem „země živitelka“. Že tady mají své místo krávy, je samozřejmé. I traktory jsou na zemědělské výstavě samozřejmostí. I malé i velké. Výstavy potravin i zemědělských produktů, jak statické tak spojeny s ochutnávkou či přímo bufety. To je všechno OK.

ZemeZivitelka

ZemeZivitelka14

Jen co tady dělají prodejci kalhotek nebo záclon?

ZemeZivitelka

Nebo uměleckých obrazů?

ZemeZivitelka

Všude velký mumraj, sem tam vystupuje nějaká hudební skupina, koupit tady můžete i kolo nebo koloběžku.

ZemeZivitelka

ZemeZivitelka08

Některé exponáty jsou praktické, jiné zajímavé.

ZemeZivitelka10

ZemeZivitelka11

ZemeZivitelka05

ZemeZivitelka07

ZemeZivitelka09

ZemeZivitelka12

Projdete celý areál, možná i něco koupíte. Na konci toho všeho se ptáte, kde se poděla specializovaná zemědělská výstava? V rámci zvyšování tržeb, jak od vystavovatelů, tak od návštěvníků, se z toho všeho stal jeden velký jarmark.

Záleží jen na vás, jestli vám to takto vyhovuje a jestli přijedete další rok znova.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..