Filtry

Letošní léto bylo suché a horké. Každý kdo mohl utíkal z města na venkov, na koupaliště či do přírody. Kdekoliv, kde se dalo trochu zchladit a osvěžit. Takovým místem je i chalupa na vesnici. Hrubé zdi starých domů se jen tak lehce nepřehřejí jako panelák a i stromy v ovocné zahradě poskytují vytoužený stín. Jen rybníky byly přeplněné a voda v nich špinavá. Pro příští rok si udělejte vlastní koupací jezírko.

V mnoha rodinných domech jsou módou bazény. Z městských čtvrtí pronikly i na vesnici, kde ale působí jako pěst na oko. Nehledě na to, že provoz bazénu není zcela triviální. Nároky na energii, zejména na ohřívání vody a na chemii, potřebnou pro udržování čistoty vody, nejsou zanedbatelné. Koupací jezírko, tedy takový domácí bazén bez chemie, je nejen levnější na provoz, ale také mnohem lépe přistane k venkovskému domu. A dá se využívat nejen ke koupání. Když děti odrostou a přestane je bavit hrát si v jezírku, stále zůstane jeho okrasná funkce i zpříjemňování zahrady a zvlhčování vzduchu. Případně začnete v něm chovat ryby.

koupání

Jezírko potřebuje více místa, než bazén, ale je přirozenou součástí zahrady. Rostliny a jejich kořeny v okrajových částech jezírka filtrují vodu od organických částí, ale je dobré jim pomoci. Rozlohu jezírka pomáhají snížit jezírkové filtry, které mají dvě části. První, mechanická, odstraní z vody všechny hrubé a viditelné nečistoty, v druhé se užitečnými bakteriemi likvidují organické nečistoty, pomáhá jim i UV lampa. Takto dokážete udržovat vodu v jezírku stále čistou i bez toho, že byste používali chlor nebo jinou bazénovou chemii a museli řešit případné usazeniny na dně či svědění kůže z „čisté“ průzračné vody.

Ale ani filtr nebude fungovat sám. Potřebuje občas vyčistit, aby fungoval dobře. Sami zjistíte, že není náročné, jak o filtry pečovat, aby dlouho a dobře sloužily a vaše jezírko na koupání bylo stále čisté. Když začnete s jeho přípravou již nyní, příští léto ho budete mít ve své zahradě jen sami pro sebe.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..