Člověk a psí řeč

Je opravdu těžké dorozumět se s někým, kdo mluví jinou řečí. A co je ještě horší, abyste psům porozuměli, musíte s nimi mluvit jejich řečí, tedy řečí těla a mimiky. Většina pánů to nedělá, a tak vzniká řada problémů a nepochopení. Přitom si stačí všímat jen pár základních signálů a bezpochyby poznáte, kdy je pejsek vystrašený, kdy je agresivní a kdy má radost.

Historie psa a člověka je velmi dlouhá. Jedná se o naši nejstarší domestikovanou šelmu vůbec, která nás provází už minimálně 14 tisíc let. Úloha psa v lidském životě je velmi rozmanitá. Psi nám pomáhají hlídat objekty a předměty, chránit nás samotné, dokážou tahat sáně, zahánět stáda, využití nachází také v armádních složkách a pomáhají dokonce i handicapovaným. Pes je nám zkrátka nenahraditelným společníkem. V současné době se psi však využívají primárně k účelu zvířecího člena domácnosti. Není na tom nic špatného, kdyby ovšem psí mimikou nezasvěcení lidé dokázali se psi komunikovat.

Sledujte chování vašeho psa

Každý pes je jedinečný a chová se za určitých situací jinak. Abyste porozuměli zrovna vašemu pejskovi, měli byste pozorovat, jak reaguje na nejrůznější podněty a jak se chová. Řadu věcí si vyvodíte sami. Nikdy nezapomínejte na to, že pes se také učí rozeznávat rysy našeho chování. Je to tedy oboustranný proces. Například když se za něco naštvete a psovi vyhubujete, tak se příště začne bát už jakmile vás spatří naštvaného. Funguje to samozřejmě i naopak. Proto byste si měli dát ten čas a naučit se takové nenápadné podněty včas poznat.

Naznačení rukou

Kdybyste se někdy dostali do situace, kdy pes neví, co po něm chcete, uvědomte si, že tady jsou slova zbytečná. Potřebuje jen, abyste mu naznačili rukou, co má dělat. Zatáhněte vodítkem k sobě, když chcete ke mně, přitlačte mu zadek na zem, jestli chcete, aby se posadil, zkrátka mu naznačte, co chcete. Hrubost a zvyšování hlasu nejsou v tomto případě na místě.

Původ plemene

Nejnovější studie říkají, že abyste dokázali se svým psem rychle vyjít, měli byste si zjistit něco o původu jeho plemene. Je vaše plemeno z Ruska? Zjistěte si, jak se jeho lid chová a přizpůsobte se tomu. Moc vám to pomůže.

Dech psa

Zkuste sledovat i dech vašeho psa. Pokud nedýchá, je z něčeho vykolejený. V takovém případě pes přestane nejen dýchat, ale i myslet a může jednat zkratkovitě. Řízení psa není ale ani v nejmenším o bolesti. Když zkrátka strká čenich, kam nechcete, jednoduše mu odstrčením naznačíte, že si to nepřejete. A neznamená to, že ho musíte hrubou silou mlátit, stačí jen lehounce otočit psovi hlavu na stranu. Pes to moc dobře a rychle pochopí.

Rozvíjejte vzájemnou komunikaci

Ukažte vašemu psovi, že mu rozumíte. Díky tomu, že mu budete naslouchat a komunikovat s ním jeho řečí, budete mít zdravý a šťastný vztah. Je to dlouhá cesta, ale vy ji zvládnete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení: