štěně

Štěkot v paneláku nemusí byť problém

Že v paneláku přibyl nový pejsek zjistíme velmi rychle. Často se ozývá po chodbě jeho štěkot. A jeho bezradný nový pán si s tím neumí poradit. Někdy si psa pořídí lidé, kteří nevědí, jak psa vychovávat, přestože by mohli používat i výcvikový obojek a příručku výchovy psa. Naučit se bydlet se psem nebývá jednoduché. Stačí znát jeho potřeby, mít dostatek času a znát správné postupy a pomůcky.

Málokdo si uvědomuje, že pejsek od malička potřebuje mít určená pravidla a výchovu. Nestačí mu jen nalít do misky vodu a nasypat granule. Pes vyžaduje pozornost, je třeba se mu věnovat a při tom všem ho neustále vychovávat. A pochválit za dobře chování i vykonání povelu. V prvním roce jeho života je nejen pravidelná procházka venku, ale i pobyt v bytě neustálá výchova.

pejsek

Bohužel často pejsek zůstává sám, zatímco rodina je ve škole nebo v práci. Pes je o samotě v celém bytě a to v sobě skrývá několik možných problémů. Zatímco poškození nábytku je jen náš problém, štěkání během celého dne vyrušuje všechny sousedy a to může ohrozit naše dobré vztahy i jejich postoj ke psům obecně. Je to škoda, když tomu umíme zabránit.

I v nabídce kynologických prodejen najdete protištěkací obojky pro psy. Pokud pes reaguje dobře na váš hlas, obojek umožňuje nahrání několikasekundových záznamu hlasu a v momentě, kdy začne pejsek štěkat, se ozve váš povel. Pro pejsky, kteří mají problém s respektem povelů, použijte protištěkací obojek s vibracemi nebo s jemným impulsem, který psa upozorní vždy když zaštěká.

Jednoduchým způsobem za využití dostupných obojků dokážete ukontrolovať svého pejska i tehdy, když ho musíte nechat doma samotného. Dobře vychovaný pes nebude zlobit sousedy a usnadní vaše vzájemné vztahy a soužití v paneláku. Protože sousedy si nevybíráme, ale můžeme ovlivnit, jaký budou mít na nás názor. A jestli bude náš pejsek pro ně vetřelcem nebo milým přítelem.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..