Bydlení v Praze

Bydlení patří k nejzákladnějším lidským potřebám a samostatné bydlení zase k nejčastějším tužbám mladých párů. Bydlení s rodiči nepřináší jen problémy s místem, ale občas i problémy komunikační. Takže i přes značnou finanční náročnost mladí hledají nové bydlení, kdy by mohli být svými pány. A zařídit si vše podle svého vkusu. Jaké jsou tedy možnosti získáni bytu v Praze?


Nejrychlejší a i nejlevnější z krátkodobého hlediska je získat byt pronájmem. Výhodné je to na přechodnou dobu, pokud se chystáte změnit místo nebo nejste rozhodnuti zaobstarat si vlastní byt. Jinak jsou to ale z dlouhodobého hlediska jen vyhozené peníze. Zajištění bydlení pro sebe nebo svou rodinu můžete pojmout i jako dlouhodobou investici.

Nejčastější volbou pro mladé páry jsou byty byty 2+kk, Praha jich nabízí solidní výběr v různých lokalitách. Vybírat můžete nejen podle současného zaměstnání, ale i toho, jak se vám ta která lokalita líbí. Buď z hlediska dopravní dostupnosti, občanské vybavenosti nebo i blízkosti kulturních a sportovních zařízení. Navíc jsou byty 2+kk dostupnější i cenově a není potřeba se vázat příliš vysokou hypotékou nebo úvěrem.

Bytové domy nabízející byty 2+kk umožňují výběr mezi železobetonovým „panelákem“ nebo cihlovou stavbou, rozdíly jsme popisovali v tomto článku. A i když mluvíme pouze o dvou obytných místnostech, jejich vnitřní dispozice jsou nabízeny v různých variantách, stejně tak se různí i podlahová plocha a najdete mezi nimi jak malý, tak i rozlehlý byt.

byty praha

Tradiční formou zajištění bydlení jsou v naší zemi rozšířené družstevní byty, Praha nevybočuje z trendu. Družstevní byt lze získat bez nutnosti vysokých investicí a i když se v minulosti zdálo, že bytová družstva se z našeho života vytrácejí, opět zažívají rozkvět a umožnili získat nové bydlení mnoha rodinám.

Až již se rozhodnete pro pronájem nebo získaní bytu do vlastnictví, prověřte si z nabídek kvalitu vašich partnerů. S dobrým partnerem se nemusíte obávat dalších nesnází při užíváni bytu. Podle svých možností si vyberte tak, aby prodej nových bytů v Praze byl pro vás možností jak získání nového bytu svých snů, tak dobrou investicí do budoucna.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

2 komentářů ke Bydlení v Praze

  • Hanna  napsal:

    Mladým párům se nejvíce vyplatí koupit/pronajmout starší byt a zrekonstruovat si ho. Vloží sice do bytu trochu svého času a úsilí ale zase to bude levnější a hlavně jejich.

  • Michal  napsal:

    Souhlasím. Pro mladé lidi jsou novostavby jako dělané. Mají čas a možnost vzít si hypotéku, tak proč to neudělat. Navíc se dnes staví všude.

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..