Aby petúnie déle kvetly

Aby petúnie déle kvetly

Také máte ozdobené okno nebo balkon na svém bytě truhlíky s pestrobarevnými květy petúnií? A také vás mrzí, že po rozvinutí se velmi rychle odkvetou a vyschnou? Je to koloběh přírody, ale existuje možnost, jak jim pomoci, aby kvetly až do pozdního podzimu, vlastně až do prvních mrazů.

Úplně stačí, když odkvetlé a suché kvítky budete vyštipovat. Tím zabráníte vytváření plodů se semeny a takto ochráníte rostlinu před vysilování a uschnutím. Vytváření plodů je pro rostlinu náročné, proto začnou usychat nejprve spodní listy a později celé větvičky. Když petúnii nedovolíte vytvořit plody a semena, bude nasazovat vždy nové a nové květy. Ona se pouze snaží o prosté zachování rodu.

Petúnie můžete uprostřed léta omladit i tak, že zkrátíte nejdelší větvičky přibližně na třetinu. O pár dní rostlina vyžene nové mladé větvičky, na kterých později nasadí na nové květiny. Pokud neprovedete tento zásah na celém truhlíku najednou, ale rozdělíte si ho na několik dní po sobě, tak zvenku ani nebude nikdo vidět, co s rostlinou děláte, jen sousedé uvidí krásnou zelenou rostlinu s množstvím pestrobarevných květů.

Pokud nejkrásnější dozrávající plody necháte dozrát úplně, stačí pár desítek kusů, a počkáte, dokud tobolky prasknou, můžete posbírat semena do suchého sáčku a na jaře si můžete vysít své vlastní petúnie do zakořenovacích nádob. Nemusíte pak shánět, kde prodávají a za kolik mladé rostlinky petúnie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..