Zahrady

Při pohledu z okna je nám jasné, že nyní bychom v zahradě nic nezmohli. Příroda spí a připravuje se na nové plodné období, na to si ale ještě pár měsíců počkáme. Nanejvýš tak můžeme využít sluneční a mrazivé počasí na pěknou procházku. Zkontrolujeme, jak se naší zahrádce daří, pokocháme se efektní námrazou na keřích nebo na bílou peřinou zakrytých záhonech a můžeme si představovat, jak na jaře se vše zazelená a v létě bude hýřit pestrými barvami.

Ale to, že pro zimu nemůžeme v zahrádce pracovat ještě neznamená, že si nemůžeme příští sezónu plánovat. V klidu si opět prolistujeme zahradnické časopisy, které nám chodily do schránky celý rok, vybereme si z nich zajímavé nápady do zahrady a rozhodneme se, které z nich budeme realizovat. Možná nám chybí houpačka pro děti na léto nebo chytrý stoleček ke grilu.

To se nám to vzpomíná na letní grilovačku, když ve vytopeném obýváku sledujeme zamrzlý teploměr a pantofle nám ohřívají naše nohy. Ale když zima skončí a mrazy povolí, bude nás to táhnout zase do přírody. Ale kromě sázení a setí zeleniny, úpravy záhonů a sečení trávy nás po zimě čekají i kontrola stavu zahradního domku, jeho opravy a samozřejmě stříhání stromků. Nezbytnou pomůckou jsou žebříky, abychom dosáhli mnohem vyšší, než nám výška naší postavy dovoluje. Ačkoli starší lidé nedají dopustit na oblíbené dřevěné štafle, tak moderní hliníkové žebříky jsou mnohem univerzálnější a dovolí používat je jako klasické „A“ žebříky nebo po jednoduchém úkonu je narovnat a opřít o vysoký strom nebo o střechu. A přitom jsou skládací žebříky z duralu nejen trvanlivé, ale především lehké na manipulaci.

Léto je náročné období, kdy máme co dělat, abychom stíhali udělat v zahradě vše potřebné včas. Chcete-li, aby vypadala i vaše zahrada jako z pohádky, má-li být nejen zdrojem zeleniny a ovoce, ale i zdrojem radosti a potěšení, místem, kde načerpáte duševní sílu a odpočinete si od stresu ze zaměstnání, je zima ideální období. V klidu se rozhodněte, jakým směrem se posunete, co nového chcete v ní vybudovat a co změnit. A v zimě také klidně nakoupíte vše důležité, co v létě už jen použijete a instalujete.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..