snídaně

Snídaně ze zahrady

Pro někoho je zahrada místem odpočinku, pro jiného prostorem pro pěstování květin. Někdo využívá zahradu jako místo setkávání s přáteli. Lidé z města mají zahrady v zahrádkářských osadách, jiní chodívají na vesnici k rodičům či mají na venkově svou vlastní zahradu. Pokud pro vás zahrada není jen přítěží, o kterou se musíte starat, tak vám dokáže kromě radosti a relaxu poskytnout i něco jiného. Potraviny pro vaši kuchyni.

Docela jednoduché je pěstovat drobné ovoce na keřích nebo na stromech. Ačkoli se vám budou snažit zahrádkářské magazíny a televizní programy tvrdit, že je musíte pravidelně stříhat a hnojit, opak je pravdou. Zejména původní odrůdy ovoce nepotřebují téměř žádnou pravidelnou péči a přesto dávají bohatou úrodu.

Zcela jiná situace je se zeleninou. Jsou to jednoleté rostliny, které musíme do záhonu zasadit každý rok na jaře, abychom v létě a na podzim mohli sklízet úrodu. Ti šikovnější a zkušenější zahrádkáři si sazenice pěstují sami doma ze semen, ostatní si je mohou před výsadbou zakoupit hotové na tržnicích. Pokud však chcete mít jistotu, že budete pěstovat konkrétní odrůdu, jiné než vypěstovat si sazenice sami, vám nezbývá. Semena se zatím také dají koupit v supermarketech a zahrádkářských prodejnách, ale stejně tak je možné je získat z vlastní úrody, usušit a přes zimu uskladnit.

Snídaně ze zahrady

Když se o svou zeleninu staráte, tedy zejména ji v suchu poléváte, můžete se dočkat takové snídaně. Dobrý chléb se zdravou pomazánkou a poctivou šunkou doplníte svou vlastní paprikou a rajčetem v libovolném množství. A protože si ji pěstujete sami, můžete si být jisti, že je bez chemikálií, pesticidů a herbicidů či umělých hnojiv.

Mezi lidmi je zažitý mýtus, že zeleninu třeba kromě polévání i pravidelně okopávat. To musí jen ti staromilní zahrádkáři, kteří si myslí, že zem musí být holá. Holá půda je vysušována sluncem i větrem, roste na ní plevel. Přitom stačí půdu mezi rostlinami zeleniny pokrýt senem z posečené trávy nebo slámou, říká se tomu mulčování, a netřeba ani okopávat, protože plevel neporoste, ani tolik zalévat, protože zem tolik nevysychá.

Zelenina z vaší zahrady vám může zpestřit nejen snídaně během celého léta a podzimu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..