Zahrádka za městem

Zahrada v zahrádkářské kolonii je asi nejběžnějším způsobem pěstování ovoce a zeleniny pro lidi, kteří bydlí v paneláku. Fenomén zahradničení na malých pozemcích je zde už desetiletí a zdá se, že tak snadno nezanikne.

Kdo nebydlí v rodinném domě nebo nemá rodiče na vesnici, tak pro něj je zahrádka za městem jediným zdrojem bio zeleniny a bio ovoce. Přestože pro mnohé se jedná spíše o životní styl a způsob relaxu. Více jde o možnost aktivně si odpočinout, než jak vypěstovat velkou úrodu. Ta bývá spíše třešničkou na dortu, symbolickou odměnou za vykonanou práci.

Pokud máte byt v paneláku a pracujete duševně, jistě mi dáte za pravdu, že pohyb na čerstvém vzduchu a fyzická práce pomáhá vyrovnat se se stresem ze zaměstnání a také utužuje vztahy v rodině. A zlepšuje fyzickou kondici, co si lidé uvědomují spíše až ve středním věku či později. Častokrát práce v zahrádce nahrazuje rehabilitaci při lehčích zdravotních problémech, zvláště když si umíte dát přestávku kdykoliv podle potřeby.

Ale zahrádka to není jen práce. V příjemném prostředí se dá pěkně odpočinout například při společném grilování s přáteli, nebo s knihou na dece v trávě nebo jen pozorováním přírody kolem. A pokud rádi fotografujete, zahrada vám dá mnoho možností se realizovat.

zahrádka

Pro děti je zahrádka prostorem, kde mohou pozorovat svět v jeho skutečné podobě, kde ovoce roste na stromech a ne v supermarketech na regále, kde kráva není fialová a kočka chytá myši namísto granulí.

Když bydlíte v bytovce, je zahrádka za městem jednou z možností, jak vypadnout ze čtyř stěn na čerstvý vzduch a spojit příjemné s užitečným.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  , , , ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..