Vychutnejte si přípravu jídla i stolování

Kdy jste si naposledy s partnerem a dětmi sedli ke společnému jídlu a vychutnávali si nejen pokrm, ale i příjemnou chvíli? Většina zaměstnaných lidí přes týden na to nemá čas a každý jíme v závodní restauraci nebo v bufetu. Proto využijte víkendové dny a připravte si doma něco dobré pro jazýček i duši. S kvalitním vybavením do kuchyně to zvládnete snadno a rádi.

Jídlo vnímáme jako nutnost, jeho přípravu jako činnost, které se nevyhneme a která svojí pravidelností vytváří zvyk. Ale i vaření samy může přinést radost, jak jsme psali nedávno. Rozdíl ve vaření z povinnosti a pro radost spočívá v tom, pro koho jídlo připravujeme a také jaké kuchyňské potřeby máme k dispozici. Protože kvalitní kuchyňské vybavení nejen šetří čas, potřebný na přípravu jídla, ale i usnadňuje množství práce. Nemusíte mít zrovna drahý kuchyňský robot, abyste udělali všechno rychleji.

Rychlé a zdravá jídla, na kterých si pochutnáte už krátce po příchodu domů, připravíte s pomocí pánve wok. Vyšší stěny tohoto typu pánve dovolují připravovat najednou několik surovin na jednom plameni a současně zabraňují znečištění sporáku. A nejen to, tím, že namísto dvou či tří hrnců a klasické pánve použijte jen jeden wok, ušetříte čas i po skvělé večeři při mytí menšího množství použitého nádobí. Tím také šetříte i vodu a saponáty.

ryba na taliri

Čerstvé jídlo připravené s láskou výborně chutná a ještě lépe vypadá, když na podávání použijete pěkné talíře a příbory. Pomohou navodit příjemnou atmosféru a oddělit pracovní část dne od klidové i v pracovní den. O víkendu doplňte oběd s partnerem malým zákuskem a oblíbeným druhem kávy. Pomůžete tak zahnat narůstající stereotyp v domácnosti a vrátíte společnému jídlu jeho původní funkci: Setkávání blízkých lidí a vzájemnou komunikaci nejen o problémech, ale i radostech společného života.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..