Tmavých barev se nemusíte bát

Tmavé barvy v interiéru. Většina obyvatel si nedokáže tmavé barvy v interiéru svého bytu nebo rodinného domu ani v nejmenším představit. Je to pochopitelné, protože obrovskou nevýhodou tmavých barev je fakt, že zmenšují opticky celý prostor. Kromě toho je potřeba dříve rozsvítit světlo. Tmavé barvy celkově přináší do jednotlivých místností tmu, a tak máte odpoledne pocit, jako by se blížila noc. Jak je to ale ve skutečnosti s tmavými barvami? Mají nějaké výhody a proč by je člověk měl do svého interiéru zařadit? Nahlédněte s námi do světa tmavých barev.

Tmavé barvy v interiérech

Jak jsme uvedli v předchozím odstavci, tmavé barvy nám přináší tmu. Věděli jste ale, že pokud dokážete správně nakombinovat barvy, mohou vám přinést světlo i radost? To je další důvod, proč se lidé vyhýbají tmavým barvám. Mají totiž pocit, že je v jejich bytech následně prázdno a smutek. Vše je ovšem o správném nakombinování a volbě nábytku. Jestliže k tmavé barvě přidáte do místnosti i jinou barvu, popřípadě barvy, uvidíte, že se tmavým barvám nemusíte nutně vyhýbat. Viděli jste někdy byt nebo rodinný dům s tmavou podlahou? Že ne?

Nedokážete si představit, jak může tmavá podlaha dodat bytu nebo rodinnému domu pocit luxusu. Představte si černou nebo tmavě šedou podlahu nakombinovanou s bílým nábytkem, na který následně položíte například žlutou textilii. Jestliže si tyto barvy nedokážete představit, pak vám doporučujeme vyhledat interiérové specialisty, jež vám ukážou několik podobných ukázek. Jak jsme již uvedli v předchozím odstavci, vše je o správném nakombinování. Měli byste se vyhýbat tedy tmavým barvám? Rozhodně ne! Tmavé barvy mají i naopak jednu obrovskou výhodu.

O jakou výhodu jde?

Svým způsobem jsme vám výhodu již jednou naznačili, a to v odstavci výše. Jde o luxus. Tmavé barvy na vás vdechnou pocit luxusu. Se správnou kombinací dalších barev bude luxus o to více podtržen. Podzimní období si přímo vyžaduje změnu v interiéru. Použijte podzimní barvy, jen se jim snažte dopřát kapku tmavšího odstínu. Pokud procházíte pravidelně parkem, pak nejspíš víte, jak krásně může vypadat podzim. Proč jej nepřenést i do svého interiéru, když se tato možnost nabízí? V žádném případě se tedy nemusíte tmavým barvám vyhýbat, ba naopak.

Jen myslete na to, že nesmíte používat čistě jen tmavé barvy. Správné nakombinování je klíčem k úspěchu. Jedině tak si budete moct dovolit používat tmavé barvy. Je to dáno tím, že tmavé barvy mají několik nevýhod. Jestliže je ale budete umět používat a využívat, pak se dočkáte jen samotných výhod, jak již bylo naznačováno výše. Tou hlavní je pocit luxusu. Kromě toho jsou tmavé barvy v interiérech domácností považovány za originální, protože se najde jen malé procento lidí, kteří tyto barvy dokážou správně využívat.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Označení:  ,

Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..