Nudíte se doma? Pište články

Nebaví vás toto deštivé počasí, doma není co dělat, na výlety se jít nedá, sportovat také ne? Nedejbože jste přišli o práci a rádi byste si přivydělali nějakou korunu? Pište články za peníze!


Je mnoho lidí, kteří si přivydělávají nebo zcela vydělávají tím, že píší články na blogy. Možná i vaše sousedka ve vedlejším vchodu, co je na mateřské. Nebo ten chlapík, který je stále doma, podle vás nic nedělá, ale každý rok jezdí s rodinou na zahraniční dovolené a vyváží se v autě. Internet umožňuje každému trochu šikovnému člověku si vydělat na živobytí.

Pokud máte pocit, že rádi píšete do internetových diskusí, vaše texty mají hlavu i patu a jsou kladně hodnoceny od ostatních diskutérů, možná máte talent. Pokud máte doma počítač a připojení do internetu, nic víc již nepotřebujete, žádné investice a dokonce ani žádné poplatky, jak se vám snaží při jiných pracích na doma namluvit v pochybných inzerátech.

Jak funguje PayPerPost

Firmy prodávající přes internet potřebují svou reklamu. I nejlepší produkt se neprodává, když se o něm neví. Jistě, dá se využít reklama na Facebooku, ta je ale drahá a neefektivní. Dá se využít i reklama na internetových stránkách, která sice účinná je, ale je stále drahá. Na a také je zde reklama v článcích. Využívá se fakt, že pokud někdo má stránku o svém hobby, rád o něm píše, také rád odkazuje na zajímavosti na podobných stránkách. V podstatě doporučuje svým čtenářům produkt, informaci někoho jiného. A tak se občas stane, že mezi články na blozích se objeví článek, napsaný pro inzerenta s odkazy na jeho produkt. Samozřejmě že bloger za to dostane nějakou odměnu 😉

Provozovatelé blogů a magazínů však nepíší své články sami. Nechávají si je psát lidmi, kteří mají na psaní čas i vlohy. A to je právě příležitost i pro mnohé z vás. Psát pro provozovatele blogů.

Kolik se dá psaním článků vydělat?

Záleží na tom, kolik a jak budete psát. Držme se ale při zemi a řekněme si, že běžný autor, bez velkých zkušeností z novinařiny, může vydělat od padesáti korun za normostranu (NS = asi 300 slov = si 1800 znaků) textu. Při textu, který nevyžaduje studium podkladů, pokud píšete o tématu, v němž se vyznáte, dokážete 1 NS napsat v době od půl hodiny do hodiny.

Člověk plný nadšení a elánu dokáže za den psát klidně i osm hodin. Časem se může unavit, „vystřílet“ se z nápadů a pak se dá reálně uvažovat o čtyřech pěti článcích za den. Řeknete si, že nic moc výdělek. Máte pravdu, začínající textař toho hodně nevydělá. Musí si najít svůj styl, získat grif, naučit se psát správně texty a pak může uvažovat o lepších penězích.

Ale pokud je člověk doma, nudí se, tak to může být slušný boční výdělek a řekněme si pravdu, každá koruna se počítá. Navíc, nikam necestujete, neztrácíte čas ani peníze dopravou do práce, jste doma a používáte k vydělávání jen to, co už doma máte: počítač, textový editor a připojení do internetu.

Kde mohu publikovat své články

Provozovat svůj blog něco stojí, takže se zaměřme na psaní článků pro někoho jiného. Buď si sami najdete bloggera, kterému by se vaše články hodily (můžete zkusit publikovat i na tomto blogu, kontakt naleznete zde ) nebo existují specializované stránky pro spolupráci blogerů a autorů na volné noze.

Jedním z nich je český systém Kupčlánek.cz, který funguje pro české a slovenské blogy:


KUPčlánek.cz

 

Nebo ještě lépe, zaregistrujte se na serveru http://copywriting.cz/ a nabídněte své články! Blogeři a inzerenti si sami vyberou z vašich textů.

Určitě se z vás do roka nestane milionář. Ale můžete efektivně využít volný čas a pokud se doma nudíte, proměnit nudu na peníze. Držím vám při vašem psaní palce.


Jak bude reklama vypadat?
-
Trvalá reklama zde jen za 240 Kč?
Zobrazit formulář pro nákup


Napište svůj komentář

Můžete použíty tyto HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..